Kam v RakouskuSalzburg

Salzbursko – Erzabtei Stift St. Peter

Proč byste měl zavítat do Erzabtei Stift St. Peter v Salzburgu? Odpověď je jednoduchá. Hlavním lákadlem tohoto místa je prohlídka katakomb, které navštívil pravděpodobně málokdo z nás. Další zajímavou stavbou je zde klášter a kolej sv. Petra. V neposlední řadě můžete zajít i do Muzea sv. Petra.

Zdroj: Shutterstock Autor: Lefteris Papaulakis

Erzabtei Stift St. Peter patří mezi nejoblíbenější kostely ve městě Salzburg, protože se zde koná velké množství svateb a dalších obřadů. Středem zdejšího kláštera je kolej Sv. Petera. Typická je pro toto místo hudební tradice. Stiftsmusik sv. Peter se skládá ze Stiftskantorei sv. Petera a orchestru Stiftmusika.

Katakomby jsou přístupné napravo od hrobky arkád prostřednictvím komunálního vzduchu. Od 17. století jsou skalní jeskyně v Mönchsbergu označovány jako katakomby, nachází se na okraji Petersfriedhofu. Jejich původ se datuje do období pozdní antiky. V 17. století byly spojeny s legendou o knězi Maximu (477 n.l.), který zde setrval a snášel se svými 55 společníky mučení barbary.

Zdroj: Shutterstock Autor: Kiev.Victor

V Muzeu sv. Petera jsou prezentovány nejkrásnější exponáty ze sbírek opatství svatého Petera a o 1300leté historii kláštera od otevření Domquartiers. Je zde instalována salcburská stálá zemská výstava, aby se historie, kultura a umění zdejší oblasti představilo v německy mluvících zemích. Výstava je znázorněna ve třech tematických oblastech: St. Peter a umění, St. Peter a hudba a St. Peter v historii a přítomnosti.

V interaktivní multi-screenové prezentaci se klášter předvádí veřejnosti a návštěvníky muzea seznamuje s důležitými milníky v historii.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button