Kam v RakouskuSalzburg

Salzbursko – Nákupní ulice Getreidegasse

Getreidegasse v Salzburku je rušným srdcem starého města Salzburku. S jejím nezaměnitelným kouzlem je neodolatelným místem pro nespočet návštěvníků z celého světa. Kromě řady mezinárodních módních řetězců je Getreidegasse známá pro své kouzelné tradiční hostince a jedinečné podniky, které by mohly vyprávět o historii.

Getreidegasse – ulice pro příjemné procházky a nákupy

Zdroj: Shutterstock Autor: JJFarq

Getreidegasse přitahuje návštěvníky především pro široký výběr mezinárodních módních řetězců, tradičních obchodů a širokou škálu možností stravování. Kromě šperků, oblečení, trendových doplňků, starožitností, kožených výrobků, papírenských a parfémových obchodů mohou ochotní nakupující také získat v prodejně Getreidegasse potraviny a deli výrobky. Zvláštním vrcholem této ulice jsou její ornamentální a často propracované znaky cechu vystupující z fasád budovy, vysoko nad hlavami chodců. Wieber shop v Getreidegasse je tradiční kovodělná firma, která mimo jiné stále vyrábí tyto „reklamní značky“ ručně.

ZAJÍMAVOST – Jméno Getreidegasse

Název této konkrétní ulice ve skutečnosti nemá nic společného s obilím. Ve skutečnosti se tato ulice původně nazývala Trabe-, Trab- nebo Trav-Alley, s těmito názvy „starší podoby slovesa“, „ve smyslu v klusu nebo skrčení“. Během mnoha let se názvy Tragasse, Traidgasse a Getreidgasse změní v název Getreidegasse, který je znám dnes.

Zdroj: Shutterstock Autor: canadastock

Prostorné domy jsou typické pro tuto historickou čtvrť Salzburku, která je známá svými obloukovými průchody. V současné době v domech nalezneme umělecká díla, umělecké galerie a obchody. Nejslavnější z nich je v Schatzově domě, vedoucí z č. 3 Getreidegasse na univerzitní náměstí. Tam, v tmavém rohu, se setkáte s reliéfem zobrazujícím Madonu s Ježíškem. Dalším magnetem pro návštěvníky je Mozartův rodný dům, který má č. 9 Getreidegasse.

Světově proslulou Getreidegasse nemůžete při svých procházkách Salzburkem minout, je to ikona tohoto města.

Salzbursko nabízí návštěvníkům dobrou směsici městského i alpského života. Hudba je hlavním tématem v této spolkové zemi, která je rodištěm jednoho z největších hudebních géniů – Wolfganga Amadea Mozarta.

Je zde možno vidět Mozartův rodný dům i náhrobky jeho nejbližších. Salzburg hostí každoročně v letním období Salzburg Festival proslulý vážnou hudbou a divadlem.

Salzburg je nazýván barokním klenotem. Jih Salzburgu lemuje údolí Salzach, které nabízí dramatický, hornatý terén s historickými městy Hallein a Werfen.

Salzburg je klenotem po stránce množství kulturních památek, které zde najdeme téměř všude.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button