Kam v RakouskuSalzburg

Velký festivalový dům – Großes Festspielhaus

Jste fanoušci divadla, opery či operety? Tak vězte, že i při návštěvě či trávení dovolené v rakouském Salzburgu můžete zajít na nějaké zajímavé představení do Großes Festspielhausu. Bude to pro vás jedinečný zážitek!

Divadelní dům s operním jevištěm Großes Festspielhaus v Salzburgu byl slavnostně otevřen 1960 představením Richarda Strausse Růžový kavalír pod taktovkou Herberta von Karajana. Stavba byla z velké části financována spolkovou vládou, Rakousko je tedy vlastníkem této divadelní scény.

Großes Festspielhaus je spjat se vznikem Salzburského festivalu, který je nejvýznamnějším festivalem opery, her a koncertů celosvětově. Dramatické spektrum v Salcburku se pohybuje od středověkého tajemství a vášně k barokním festivalům dvorního zastoupení a založení buržoazních divadelních kultur. Salzburský festival byl založen primárně jako pocta Mozartovi, kdy byl také odhalen jeho památník.

Díky mezinárodní pověsti umělce Maxe Reinhardta v zahraničí se Salzburský festival stal světovou atrakcí. Bylo to moderní olympijské umění, ve kterém všechny národy soutěžily, aby předvedly své nejlepší úspěchy.

Salzburg Festival je prezentován jako projekt proti „krizi identity země, ztrátě hodnot, krizi identity jedince, ale i celých národů“ (Helga Rabl-Stadler). Tento festival je neskutečně oblíben mladými, ale navštěvuje ho extrémní množství lidí všech věkových kategorií z celého světa.

Zajděte si do tohoto divadelního domu pro povznášející pocit z kulturního vyžití. Nechte se unášet představením a vžijte se do historické éry, která je barvitě vykreslena divadelníky. Máte jedinečnou šanci prožít něco výjimečného.

Salzburg

Salzbursko nabízí návštěvníkům dobrou směsici městského i alpského života. Hudba je hlavním tématem v této spolkové zemi, která je rodištěm jednoho z největších hudebních géniů – Wolfganga Amadea Mozarta.

Je zde možno vidět Mozartův rodný dům i náhrobky jeho nejbližších. Salzburg hostí každoročně v letním období Salzburg Festival proslulý vážnou hudbou a divadlem.

Salzburg je nazýván barokním klenotem. Jih Salzburgu lemuje údolí Salzach, které nabízí dramatický, hornatý terén s historickými městy Hallein a Werfen.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button