Kam v RakouskuSalzburg

Salzbursko – Hellbrunn Palace

Hellbrunn Palace se nachází v okrese Salzburg-Umgebung a říká se, že to není jen palác, ale palác radosti.

Zdroj: Shutterstock Autor: saiko3p

Můžete zde spatřit lovecké chatky určené pro lov, residence k žití a vládnutí, jedná se o místo pro oslavy, radost a zotavení – reprezentativní prázdninové místo s parkem a fontánami. Zábavní paláce byly v módě kolem roku 1615. Za 400 let se toho v Hellbrunnu změnilo velmi málo. Kromě toho, že v minulosti bylo potěšení určeno pouze arcibiskupům jako byl Markus Sittikus. V současné době se každý může procházet v parku, užívat si radovánek u fontán a oslavovat v paláci.

Zdroj: Shutterstock Autor: LaMiaFotografia

Možná budete chtít vědět více o vášni Markuse Sittikuse. Jednalo se o muže, který byl zároveň princem i arcibiskupem, mužem síly s bohatstvím zlata a soli. Jeho vizí bylo vytvořit takové místo, které ještě nikdy neexistovalo. Moc Markuse Sittikuse dosahovala daleko za Salzburg. Vládl regionu od Korutan na jihu po Regensburg na severu. Proč však měl Hellbrunn postaven za 3 roky? Hnacím motorem pro něho byla láska k životu. Můžete dokonce i dnes cítit jeho vášeň prostřednictvím návštěvy Hellbrunnu, který je víc než letní palác s parkem a jedinečnými smějícími se vodními fontánami, které se nachází v přilehlých zahradách z 18. století – určitě se budou líbit vašim dětem, protože je nenechají bez úsměvu na tváři. Hellbrunn reprezentuje lásku k životnímu stylu. Hellbrunn byl postaven italským architektem Santino Solarim.

V Helbrunnu jsou v současnosti pořádány nejrůznější slavnosti – svatební hostiny, komorní koncerty nebo letní slavnostní večery až pro 200 osob.

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Oficiální web Hellbrunn Palace.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button