Kam v RakouskuSalzburg

Salzbursko – Kapuzinerberg

Zkuste zavřít oči a představit si tuto nádheru: stojíte v okouzlující přírodní scenérii, nasáváte vůni okolních lesů, v dálce pozorujete kamzíky a skalnaté, stinné svahy. Všude kolem vás je klid a vy slyšíte pouze zvuky zvířat. Tento pocit můžete zažít při pobytu na Kapuzienerbergu v okrese Salzburg-Umgebung!

Zdroj: Shutterstock Autor: Uta Scholl

Kapuzinerberg

Na pravé straně řeky Salzach v Salzburgu se tyčí 640 metrů vysoký Kapuzinerberg. Jeho zelená plošina poskytuje rekreační oblast pro pěší turisty a příznivce všech druhů outdoorových sportů. Hora se prezentuje meandrujícími turistickými stezkami a dokonce můžete spatřit i kamzíky! Není to úchvatné?

Zdroj: Shutterstock Autor: EugeniaSt

Pro horolezce je strmá severní strana Kapuzinerbergu skvělou příležitostí: od července do března je povoleno využívání tzv. City Wall. Horolezecké aktivity během zbývajících měsíců nejsou bohužel povoleny, protože toto místo je chráněným prostředím pro ptáky během období hnízdění.

S trochou štěstí při prozkoumávání Kapuzinerbergu můžete také narazit na zdejší kamzíky, kteří zde žijí. Tyto kolonie kamzíků jsou v městském prostředí zcela unikátní. Cítí se jako doma na skalnatých, stinných severních svazích Kapuzinerbergu. Do Kapuzinerbergu vedou tři cesty, tudíž si pro vás můžete vybrat tu nejvhodnější:

přes schodiště Imbergstiege ze Steingasse
z brány Franziskustor v Linzergasse
od Fürbergstraße na severovýchodě až po Doblerweg.

Na Kapuzinerbergu budete chtít objevit starou opevněnou zeď se 14 strážnými věžemi. Výhled na Salcburk z Hettwerbastei je zvláště impozantní. Odkaz Wolfganga Amadea Mozarta je tady v Kapuzinerbergu zastoupen ve formě Mozartova památníku.

Co se týče vašeho kulinářského zážitku, možná budete chtít navštívit Franziski Schlössel, kde ochutnáte speciality místní kuchyně.

Starověké opevnění, Mozart, horolezectví, kamzíci, turistika a panoramatický výhled – naprosto ideální souhra pro návštěvu rekreační oblasti Kapuzinerberg.

Salzburg je nazýván klenotem po stránce množství kulturních památek, které zde najdeme téměř všude. Historické centrum Salzburgu bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1996.
Centrum Salzburgu tvoří náměstí Residenzplatz s dómem ze 17. století.
Mezi nejhezčí místa v Rakousku řadíme budovu rezidence se zvonkohrou na náměstí, která hraje v pravidelných intervalech Mozartovou melodii.

V Salzburgu je možno vidět Mozartův rodný dům i náhrobky jeho nejbližších. Jih Salzburgu lemuje údolí Salzach, které nabízí dramatický, hornatý terén s historickými městy Hallein (staré solné doly, tajemní Keltové, historické centrum města), Werfen a Hallstatt (unikátní vykopávky ze starší doby železné, městské muzeum, působivé procesí Corpus Christi na loďkách na jezeře) a také rekreační letovisko Hallstätter See.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button