Doprava v RakouskuKam v RakouskuSalzburg

Salzbursko – Nationalpark Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern se může pyšnit překrásnou alpskou krajinou s loukami a pastvinami (www.nationalpark.at). V Hohe Tauern národním parku (1 787 km2) prožijete nádherný čas vyplněný vysokohorskými túrami, lezením na skály, lyžováním v Alpách se skipasem, jízdou na kánoi nebo kajaku, paraglidingem. Tento národní park můžete navštívit během celého roku, vždy je zde široká škála volnočasových aktivit, které můžete provádět.

Hohe Tauern

První místo mezi národními parky Alp zaujímá Hohe Tauern národní park s nejvyšším vrcholem Rakouska (Grossglockner, 3 797 m n. m.).

Druhou pozici mezi národními parky zde zaujímá Neziderské jezero – Seewinkel díky své výhodné poloze blízko Vídně. Je tak oblíbeným cílem Vídeňanů a nabízí přemíru vodních aktivit a sportů.

Zdroj: Shutterstock Autor: auphoto

Pro lyžování a zimní dovolenou v Rakousku musíte zavítat do středisek na jihu. Prosnulá jsou především St. Johann v Pongau, Badgastein, Saalbach-Hinterglemm a Zell am See – Kaprun. Pro příznivce vysokohorské pěší turistiky jsou jedinečným zážitkem Krimmlerovy vodopády v národním parku Hohe Taurn. Výšlap je velmi náročný, ale tento nezapomenutelná zkušenost stojí za námahu.

Zdroj: Shutterstock Autor: mRGB

V souvislosti s ochranou krajiny je možno konstatovat, že téměř 24 % plochy Rakouska podléhá ochraně přírody. Pro nadšené obdivovatele přírody se naskýtá možnost navštívit největší evropský národní park nalézající se v Rakousku – Hohe Tauern. Zde můžete vyfotografovat velké množství druhů alpských volně rostoucích květin a vzácných druhů živočichů, např. supů, rudých lišek atd. Dalšími zástupci národních parků v Rakousku jsou Donau-Auen, Kalkalpen, Gesäuse, Neusiedler See – Seewinkel, Thayatal.  Zde můžete strávit volný čas nespočetnými sportovními aktivitami. Užít si můžete jízdu na člunu, vysokohorskou pěší turistiku, horolezectví,  jízdu na horském kole,  plavání nebo procházky malebnou krajinou.

Zajímavý je fakt, že geologové rozdělují alpské oblasti Rakouska na centrální, jižní a severní část. Všechny tři jsou známy pro své neuvěřitelné přírodní krásy, které mohou nabídnout návštěvníkům k vidění. Nejvyšší vrcholy a nejdelší ledovce se nacházejí v centrální části, a to v oblasti Ötztal, Silvretta, Stubaiské Alpy a Hohe Tauern – místo s nejmohutnějšími ledovci.

Nad Kaprunem se při výstupu na ledovec Kitzsteinhorn rozprostírají před lyžaři úchvatné výhledy na horskou krajinu Alp a krásy národního parku Hohe Tauern, které jsou nesrovnatelné s žádnými jinými horskými místy. Můžete zde pozorovat největší vrcholy Rakouska, a to Grossglockner, Hocheiser a Grossvenediger.

Hohe Tauern národní park reprezentuje nejvýraznější ráz krajiny v zemi. Jezera, lesy a horské pastviny zasazené do zdejší krajiny do pozadí majestátních a chránících ledovců jsou opravdu jedinečným místním koloritem tvořícím z Centrálních Alp jedno z nejhezčích míst v Rakousku a skutečný turistický ráj. Ledovce umístěné severně, utvořené přibližně před 10 000 lety, se rozprostírají přes Bavorskou náhorní plošinu téměř až k hranicím města Mnichova. Představte si, že veškerý tento pohyb horských masivů vytvořil přírodní amfiteátr zvaný “cirques“ a přírodní jev, kterému geologové říkají “hanging valleys“, tedy visící údolí, charakterizované tyčícími se vodopády.

Zdroj: Shutterstock Autor: canadastock

Většina horských volně rostoucích květin kvete od konce července do začátku srpna. Na podzim zde návštěvníci mohou obdivovat změnu barev listí a je to opravdu nádherná podívaná. Pokud by vás zajímalo dozvědět se více o flóře,  doporučujeme navštívit alpskou zahradu nebo vydat se na vycházku instruovanou místním průvodcem.

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close