Kam v RakouskuSalzburg

Salzbursko – Residenzgalerie

Residenzgalerie Salzburg se nachází v centru města, byla bývalou reprezentativní budovou arcibiskupů ze Salzburgu a demonstrovala jejich duchovní a nadčasovou moc.

Residenzgalerie Salzburg byla otevřena v roce 1923. Sbírka domu zahrnuje evropskou malbu od 16. do 19. století. Důraz je kladen na nizozemské, italské, francouzské a rakouské malby ze 17. a 18. století i rakouská mistrovská díla 19. století.

Zdroj: Shutterstock Autor: Anibal Trejo

Zvláštností založení tohoto muzea byla skutečnost, že Residenzgalerie Salzburg nevlastnila jediné umělecké dílo a byla výhradně vybavena zapůjčenými uměleckými díly. Dokud dům nebyl uzavřen po roce 1938, muzeum koupilo jen přes 30 uměleckých děl. Opětovné otevření se konalo v roce 1952. Ve velmi krátké době se zaměření sbírky přesunulo na pole malířství 16. – 20. století. Nejvýznamnější sbírkou obrazů této galerie a muzea jsou díla bývalé sbírky Czernin ve Vídni (71 obrazů), kterou postupně získala galerie do svých sbírek. Johann Rudolf hrabě Czernin byl právníkem a prezidentem Akademie výtvarných umění ve Vídni v 19. století a velmi důležitý je fakt, že později měl na starost také císařské sbírky. Hlavní díla z jeho sbírky jsou Vermeer (Kunsthistorisches Museum ve Vídni) a Titian portrait Gritti a Dürer Herrenporträt (Národní galerii umění, Washington, D. C.).

Většina obrazů, které jsou dnes představovány v Residengzalerie Salzburg patří provincii Salzburk. Sbírka je doplněna zápůjčkami od rakouských muzeí, ze soukromého majetku a sbírek soukromého umění.

Po rekonstrukci, která byla realizována v roce 2014, má Residenzgalerie Salzburg k dispozici 11 pokojů pro výstavní činnost. Ve dvou dalších místnostech je umístěna umělecká laboratoř pro uměleckou výchovu.

Pokud se rozhodnete, tak můžete vašim sponzorským darem podpořit inventář domu nebo umožnit prezentaci exkluzivních výstavních půjček.

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button