Kam v RakouskuSalzburg

Salzbursko – Salzburg

Salzburg se nazývá “Řím severu“ a řadíme ho velikostně jako čtvrté největší město Rakouska. Historické centrum Salzburgu bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1996. Konzervativní Salzburg je světově proslulý jako rodiště Mozarta a The Sound of Music.

Salzburg je klenotem po stránce množství kulturních památek, které zde najdeme téměř všude.

Centrum Salzburgu tvoří náměstí Residenzplatz s dómem ze 17. století.Mezi nejhezčí místa v Rakousku řadíme budovu rezidence se zvonkohrou na náměstí, která hraje v pravidelných intervalech Mozartovou melodii.

salzburg, salcburk, mozart
Zdroj: Shutterstock Autor: canadastock

Salzbursko nabízí návštěvníkům dobrou směsici městského i alpského života. Hudba je hlavním tématem v této spolkové zemi, která je rodištěm jednoho z největších hudebních géniů – Wolfganga Amadea Mozarta.

Je zde možno vidět Mozartův rodný dům i náhrobky jeho nejbližších. Salzburg hostí každoročně v letním období Salzburg Festival proslulý vážnou hudbou a divadlem.

Salzburg je nazýván barokním klenotem. Jih Salzburgu lemuje údolí Salzach, které nabízí dramatický, hornatý terén s historickými městy Hallein a Werfen.

Salzburg neproslul pouze hudbou W. A. Mozarta, ale má toho mnoho co nabídnout potenciálním turistům. Rozhodnete-li se nějaký čas strávit v tomto městě a okolí, tak máte širokou škálu dobrodružných aktivit na výběr. Co takhle paragliding nebo běžecké lyžování, pěší turistiku či cyklistiku? Všemu se zde můžete věnovat při dovolené v Rakousku.

Pro lyžování a zimní dovolenou v Rakousku musíte zavítat do středisek na jihu, a to St Johann v Pongau, Badgastein, Saalbach-Hinterglemm a Zell am See – Kaprun. Pro příznivce vysokohorské pěší turistiky jsou jedinečným zážitkem Krimmlerovy vodopády v národním parku Hohe Taurn. Výšlap je velmi náročný, ale tato nezapomenutelná zkušenost stojí za námahu.

salzburg, salcburk, mozart
Zdroj: Shutterstock Autor: JeniFoto

Pokud jste na dovolené rádi aktivní a chcete toho hodně zažít, s Kartou Salcburska (SalzburgerLand Card) můžete navštívit každý den ty nejkrásnější atrakce a zaplatit jen jednou. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete využít k turistice některou z mnoha lanovek, osvěžíte se na koupališti či v jezeře, podíváte se do muzea, na hrad v Salzburgu nebo si zahrajete minigolf. S nabídkou 190 výletních cílů v Salzburgu i salzburských regionech najde každý to pravé pro svou dovolenou snů. Karta Salzburska je obzvláště výhodná pro rodiny nebo skupiny.

Salcbursko neboli Solnohradsko (německy Land Salzburg) nabízí návštěvníkům dobrou směsici městského i alpského života. Hudba je hlavním tématem v této spolkové země, která je rodištěm jednoho z největších hudebních géniů Wolfganga Amadea Mozarta. Nicméně tento region má mnohem více k nabídnutí potenciálním cestovatelům.

Salzburg jako Mozartovo rodiště se nazývá “Řím severu“ a řadíme ho velikostně jako čtvrté největší město Rakouska. Každoročně hostí Salzburg Festival v letním období proslulý vážnou hudbou a divadlem.

Salzburg je nazýván klenotem po stránce množství kulturních památek, které zde najdeme téměř všude. Historické centrum Salzburgu bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1996.

Centrum Salzburgu tvoří náměstí Residenzplatz s dómem ze 17. století. Mezi nejhezčí místa v Rakousku řadíme budovu rezidence se zvonkohrou na náměstí, která hraje v pravidelných intervalech Mozartovou melodii. V Salzburgu je možno vidět Mozartův rodný dům i náhrobky jeho nejbližších. Jih Salzburgu lemuje údolí Salzach, které nabízí dramatický, hornatý terén s historickými městy Hallein (staré solné doly, tajemní Keltové, historické centrum města), Werfen a Hallstatt (unikátní vykopávky ze starší doby železné, městské muzeum, působivé procesí Corpus Christi na loďkách na jezeře) a také rekreační letovisko Hallstätter See.

Zajímavostí je, že Oberndorf nad řekou Salzach je místem, kde byla složena slavná koleda Stille Nacht (Tichá noc).

Pro lyžování a zimní dovolenou v Rakousku musíte zavítat do středisek na jihu, a to St Johann v Pongau, Badgastein, Saalbach-Hinterglemm a Zell am See – Kaprun. Pro příznivce vysokohorské pěší turistiky jsou jedinečným zážitkem Krimmlerovy vodopády v národním parku Hohe Taurn. Výšlap je velmi náročný, ale tato nezapomenutelná zkušenost stojí za námahu.

Horolezectví v Rakousku se můžete věnovat v oblasti Grossglockner Hochalpenstrasse, kdy šplháte za ohromujících výhledů na ledovec Pasterze nebo jedete na kole, v autě či autobusem podél působivé horské silnice.

Co byste neměli vynechat při prozkoumávání této spolkové země? Věřte, že úchvatná podívaná se vám naskytne v světově největších krasových jeskyních Eisriesenwelt, které jsou dechberoucí a nápaditě osvětlené a pokud se vám naskytne možnost dostat se do těchto míst s expedicí, tak tyto jeskyně byste neměli nechat bez povšimnutí.

Za zmínku stojí také smějící se vodní fontány v Hellbrunnu, které se nachází v přilehlých zahradách z 18. století a určitě se budou líbit vašim dětem, protože je nenechají bez úsměvu na tváři.

Zajímavostí je, že v minulosti byly Salcburské země rozděleny na 5 okresů známých jako Gaue. Každý z původních okresů (Gaue) dodržoval své vlastní folklorní tradice, které do dnešních dnů přežívají ve folkových festivalech, na které byste měli s rodinou zavítat, jsou bezkonkurenční.

Doporučit můžeme festival Pongauer Perchtenlauf, při kterém postavy převlečené v kostýmech procházejí ulicemi jednoho ze čtyř měst oblasti Pongau, nebo festivaly Krampus in Zell m See a Samsonumzug v městě Tamsweg v jihovýchodní části Lungau, kdy postava bájného Samsona projíždí ulicemi v období konání důležitého letního hodování.

Pro milovníky vodních sportů máme jeden tip – na Mondsee působí největší rakouská jachetní škola, která nabízí také kurzy windsurfingu. Pro ty, kteří se více zajímají o přírodu, máme doporučení zavítat do Zoologické ptačí zahrady Schmiding, kde je možno si prohlédnout více než 350 druhů ptáků.

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close