Kam v RakouskuSalzburg

Divadlo Landestheater Salzburg

Salzburg Landestheater je přední a formující institucí pro divadelní umění ve městě a provincii Salzburk. Pod střechou budovy divadlo, opera, drama, balet i mládežnická sekce "Junge Land" pracují společně. Divadlo hraje kolem 400 představení za sezonu, a to od září do června.

Salzbursko leží v okrese Salzburg-Umgebung a nabízí návštěvníkům dobrou směsici městského i alpského života. Hudba je hlavním tématem v této spolkové zemi, která je rodištěm jednoho z největších hudebních géniů Wolfganga Amadea Mozarta. Nicméně tento region má mnohem více k nabídnutí potenciálním cestovatelům.

Salzburg jako Mozartovo rodiště hostí každoročně Salzburg Festival v letním období proslulý vážnou hudbou a divadlem. Salzburg je nazýván barokním klenotem. Jih Salzburgu lemuje údolí Salzach, které nabízí dramatický, hornatý terén s historickými městy Hallein a Werfen.

Hlavní budova Landestheater se nachází na adrese Mirabellgarten a má 707 míst. Celkem bude Landestheater aktuálně představovat zhruba 25 nových produkcí za sezónu. Kromě moderních a současných produkcí je klasický repertoár zachován ve všech kategoriích. Salzburg Landestheater zaměstnává 340 lidí z 35 různých zemí.

Budova Salzburg Landestheater byla postavena v roce 1775. Emmanuel Schikaneder byl ředitelem dvorního divadla a setkávala se s ním rodina Mozarta, která byla pravidelně zvána do divadla. Hudba se poprvé objevila v tomto domě v roce 1776. V roce 1784 se začala hrát opera „Únos ze Seraglio“, která představovala Mozartův repertoár, který byl divadlem převzat.

Současná divadelní budova byla postavena v roce 1892/93 a byla navržena architekty Fellnerem & Helmerem. Tito vídeňští architekti patřili tehdejší době k nejúspěšnějším architektům moderních divadel. Budova byla slavnostně otevřena 1. října 1893 s předzvěstí Mozartova „La clemenza di Tito“.

Salzburg Landestheater spolupracuje od roku 2010 se Salzburg Marionette Theater. Kromě společných nových her ( „Malý princ“, „Prsten Nibelungů“) hrají členové souboru Státního divadla v hale loutkového divadla s názvem „Stage 24“ ve svých vlastních nových hrách v zimních měsících. Další úzká spolupráce je navázána s divadlem Mozarteum Orchestra Salzburg.

Od sezóny 2009/2010, je divadlo pod vedením Dr. Carl Philip von Maldeghema, který dokázal výrazně zvýšit počet nových produkcí a počet návštěvníků se svým týmem do dvou let. Pulzující čtyři divize s výrazným profilem představují špičkový program, jehož vysílání je vnímáno jako zásadní nejen ve městě a provincii Salzburg, ale i za jejími hranicemi.

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button