ŠtýrskoZimní dovolená v Rakousku

Schladming a okolí

Oblíbenými rakouskými sporty jsou samozřejmě lyžování a motoristické závody, to není zapotřebí ani zmiňovat. Podmínky pro lyžování v Rakousku na ledovci se řadí mezi jedny z nejlepších celosvětově. 
Innnsbruck je lákadlem zimních sportů, dvakrát se zde konaly zimní olympijské hry, a to v roce 1964 a 1976. Světové poháry v závodech na lyžích jsou každoročně pořádány v Kitzbühelu, St. Antonu am Arlberg a také v lyžařském středisku Schladmingu – Dachstein.
Schladming patří mezi lyžařské perly Štýrska.
Zimní dovolená v Rakousku vám rozšíří obzory, nabídne vám pohled do oblastí s úžasnými přírodními krásami a neopakovatelnými zážitky. Rakousko je jednou z mála zemí, kde naleznete tak široké spektrum horských středisek zimních sportů jako jsou běžkové a sjezdové lyžování, lyžování na ledovci, slalom, toboganing, bruslení na ledě, curling, snowboarding, plachtění na ledě či výlety zasněženou krajinou s neskutečnými sceneriemi.  Zimní dovolená v Rakouských Alpách je ta pravá volba pro vás a vaše blízké.       

Schladming – řazen mezi TOP 5 vyhlášených lyžařských oblastí v Rakousku, služby na nejvyšší úrovni za přijatelné ceny.

V roce 1999 bylo ve Schladmingu Mistrovství světa a každoročně zde můžete potkat nespočet rakouských lyžařů, kteří zde trénují. 

TIPY

Pokud jste na dovolené ve Schladmingu, zkuste otestovat interaktivní 3D mapu s běžeckými tratěmi, přes kterou si budete moci perfektně dopředu naplánovat celou trasu a všechno budete mít pod dohledem ve svém mobilu. Perfektní vychytávka!!

Ubytovací zařízení ve Schladmingu vaří výborné večeře, samozřejmostí bývá wellness vybavení, sauna a bazén

LYŽOVÁNÍ A LANOVKY

Areály Schladmingu jsou prvotřídně vybaveny moderními vleky a lanovkami, což znamená, že nemusíte nikde čekat, a to dokonce ani o víkendu, kdy bývá v lyžařském středisku mnoho nadšených lyžařů, kteří si chtějí užít volnou chvíli. 

Lanovky spojují svahy 4 hor (Hauser Kaibling, Hochwurzen, Planai, Reiteralm), k objevování jsou stále nové sjezdové tratě z celkového počtu 230 km sjezdovek v této lyžařské oblasti.  

Na co nesmíte zapomenout?
Vyhlídkový most umístěný na nejvyšší hoře regionu Dachstein.
V létě ho běžně návštěvníci zdolávají pěšky, ale z druhé strany hory.
V zimním období se využívá lanovka s panoramatickým výhledem. Po výstupu se člověk prochází v oblacích, protože se jedná o nejvýše položený visutý most v Rakousku (Skywalk). 
Kromě běžeckého lyžován zde můžete provozovat sjezdové lyžování. Představte si, že lyžařskému středisku Hauser Kaibling se říká ráj nejlepších sjezdovek a patří mezi to nejcennější, co v zimě může Schladming nabídnout. Sjezdovky jsou perfektně upravené, ale můžete si také samozřejmě užívat jízdy v prašanu mimi upravené tratě. Po lyžování můžete přejít po pláni a zůstat sami na vyhlídce. Hory a zasněžená pláň bez jediné stopy – opravdový ráj na zemi, perfektní relaxace.  

Pokud zde chcete vyzkoušet jiný sport než jenom lyžování, tak doporučujeme vyrazit do přírody na fatbiku (sněžném kole). Tento typ kola je dobře ovladatelný díky extrémně široké pneumatice a představte si, že ani jízda po ledu není žádný problém. Určitě byste měli jízdu na kole zkusit, budete nadšeni!  

TIPY NA ZÁBAVU

Kouzlo nočního sáňkování – pět kilometrů dlouhá sáňkařská dráha Galsterberg je osvětlená a můžete po ní jezdit na sáňkách až do půlnoci! Na sáňkách můžete dosáhnout i rychlosti 50 km/hod, je to fantastická rychlost a zážitek

Projížďka na saních tažených koňmi – úchvatná vyjížďka po Schladmingu a okolí!

SOUHRN AKTIVIT, KTERÉ JE MOŽNO PROVOZOVAT NA SCHLADMINGU:

  • PĚŠÍ TURISTIKA
  • FERRATY
  • LYŽE A SNOWBOARD
  • ALTERNATIVY ZIMNÍCH SPORTŮ
  • FATBIKE
  • SÁŇKOVÁNÍ
  • BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ (přes 470 km běžeckých tratí)
  • SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ (přes 230 km sjezdových tratí)

STRAVOVÁNÍ

Snídani zde většinou dostanete z místních biopotravin a je velmi chutná. 

Během lyžařského výletu se můžete zastavit v některé z horských chat. Doporučujeme navštívit jednu z nejstarších horských chat v regionu, zabývající se pohostinstvím. Ochutnejte místní pokrmy připravované na klasických kamnech a vychutnávejte si venkovskou pohodu bez stresu a hekticky ve velkoměstech. V průvodcích po Rakousku se můžete dočíst, že tento region získal ocenění “Nejlepší gastronomická horská nabídka“, tudíž jídlo připravované v tomto regionu je kulinářským uměním, jedinečným gurmánským zážitkem 

Nemáte-li žádné doporučení na ubytování v této lyžařské oblasti, tak můžeme dát typ na ubytování v hotelu Hartweger, které je opravdu komfortní, luxusní pokoje, wellness rezort, skvělé jídlo a pohostinnost. Co více si v lůnu přírody, v alpském regionu Schladming-Dachstein přát.

Pokud chcete relaxovat, zažít těžkou pohodu, tak zajeďte na víkendový pobyt nebo dovolenou do Schladmingu, určitě vás tento region nezklame a navíc vám cesta zabere jenom 5 hodin autem a ta stojí za to, abyste si užívali skvělé zážitky v ráji zimních sportů.:)  

UBYTOVÁNÍ SCHLADMING

Schladming jako vyhlášené lyžařské středisko nabízí široký výběr ubytování. Vybrat si můžete z ubytování aparmánového typu, které ocení především rodiny s menšími dětmi nebo ubytování ve vysoce komfortních hotelích.
Přinášíme několik osvědčených tipů k usnadnění Vašeho výběru.

Aparmánové hotelyAppartements Maya, Warterhof, Apartment Natur Herz, Landhaus Wiederkehr, Appartement Hubner

Hotely 3* – 4*Hotel Sporthof Austria, Wellness & Harmony, Bio Hotel Feistererhof, Hotel Pehab-Kerchenwirt

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button