Dolní RakouskoKam v Rakousku

Soutěska Ysperklamm

Nevíte, jak strávit sobotní den?
Zkuste si zajet do Dolního Rakouska, okres Melk, město Yspertal, Waldviertel stanice Ysperklamm.
Co je tam za zábavu?

V Ysperklammu absolvujete si 2 km dlouhou cestu do údolí soutěskou, kde řeka Ysper překonává asi
300 svislých metrů krajiny.
Na bezpečných lávkách a mostech z různých materiálů (dřevo, žula) budete vidět vodopády a kaskády, jedinečné stromy a skalní útvary –  voda, dřevo a žula se spojí a vytvářejí řvoucí přírodní podívanou. 

Připojte se k dalším turistům přes dolní část rokle a poznejte scénické a přírodní prvky Ysperklamm.
Jedinečný Ysperklamm s působivou přírodní krásou vás bude inspirovat.
Prozkoumáte rozmanitou flóru a naučíte se zajímavá fakta o ekonomickém využití materiálů v dřívějších dobách. Vydejte se na divokou vodu s příběhy Ysperklamm.

OTEVÍRACÍ DOBA

  • Ysperklamm je přístupný po celý rok.
  • Informační pult je otevřen od dubna do listopadu.
  • WC je otevřeno od dubna do listopadu.
  • Sestup soutěskou je na vlastní nebezpečí.

CENY

Děti 0-6 let – zdarma

Mládež – 2,50€

Dospělí – 3,50€

Skupiny (více než 15 osob) – 2,50€

POZOR: Platba je zde možná pouze v hotovosti, nemůžete platit kartou.

PĚŠÍ TURISTIKA S PRŮVODCEM

Pokud jste v této oblasti ještě nikdy nebyli a raději byste se vydali na pěší turistiku ve společnosti průvodce, tak je to bez problému, v Ysperklammu je zaměstnáváno vícero průvodců. 

Doba trvání: cca 1,5 hodiny

Místo setkání u Klammeingangu

Dospělí- 8€
Mládež od 6 let – 5€

Se znalostí, vtipem a šarmem, průvodci poukazují na přirozené zvláštnosti tohoto “Waldviertlerova kaňonu” a vyprávějí o dobách Holztriftu, kdy dřevo Weinsbergerwaldu bylo přivedeno do údolí divokými vodami Ysperu … a mnohem více.

Projděte se kolem bublajícího Yspera, kolem mohutných žulových útvarů, kaskád a impozantních vodopádů.
V horní části snadného sestupu se budete kochat pohledem s nádherným výhledem na Yspertal.

VYBERTE SI Z PRŮVODCŮ PRO VAŠI TURISTICKOU TÚRU PŘES YSPERKLAMM:

  • Kornelia Anthofer

„Chci se podělit o své nadšení pro přírodu a krajinu a zvědavost účastníků. Podíváme-li se pozorně, najdeme všude stopy starých zemědělských metod, jak je tomu v Ysperklammu, i kamenné svědky nejstaršího osídlení. Na naší cestě se setkáváme s léčivými bylinkami a různými drobnými lahůdkami, které jsou pro nás dobré. Příroda nám dává odpočinek a relaxaci, stejně jako sílu a energii.“

  • Johann Pichler

„Chtěl bych vám ukázat Yspertal z jeho nejkrásnější strany a předat své znalosti jako odborník přírody a krajiny. Stačí si jen užívat čas a tuto krásnou krajinu a čerstvého vzduchu!“

  • Anneliese Giererová

„Společně půjdeme přes Ysperklamm, kde se zastavíme a budete ohromeni geologickou povahou starého podloží, jehož nejrůznější kameny na zemském povrchu můžeme vidět. Živec, křemen a slída, kameny, skořápky, stromy v oblasti břehů, hnědá voda, kamenná zeď, kterou společně objevíme. Poslechněte si příběhy o Weinsbergově lese a driftu a řece, která se před miliony let dostala přes Yspertal.“

  • Edith Weissová

“V mých přirozených procházkách ráda vyrazím na expedici, abych posílila spojení s rostlinnou říší, skalami Waldviertelu nebo se zvířaty z lesa a vyostřila smysly. Odkud pocházejí Wollsackfelsen a které listy jí housenka Zitronenfalter? V mém rodném městě Albrechtsberg u Velkých Kremsů nejsou žádné rokle, tak jsem o to více potěšena, že mám možnost podpořit své kolegy v krásném Yspertalu.”

  • Gerda Wolfová

„Chtěla bych návštěvníkům Ysperklammu dát nezapomenutelný zážitek přírody a pochopit tolik skrytých spojení. Vyprávím málo příběhů o regionálních charakteristikách této krajiny, jejím vzniku z hlediska historie Země a jejích změn v důsledku vlivů člověka. Kromě toho bych chtěla seznámit návštěvníky soutěsek se speciální flórou v Ysperklammu.

  • Doris Wimmerová

„Právo na bydlení – Historické využití a fascinující události zanechaly na naší kulturní krajině trvalé stopy. Zvláště krása a rozmanitost naší strukturně bohaté krajiny je velmi blízká mému srdci. Vnímání této biologické rozmanitosti je důležité.“

POLOHA YSPERKLAMM

MELK – YSPERTAL: 40 km

ZWETTL – YSPERTAL: 50 km

PÖLTEN – YSPERTAL: 60 km

LINZ – YSPERTAL: 80 km

VÍDEŇ – YSPERTAL: 115 km

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close