Kam v RakouskuŠtýrsko

Štýrsko – Bad Mitterndorf

Bad Mitterndorf je jedním z nejznámějších turistických regionů v Rakousku. Turisté zde naleznou přesně to, co hledají: krásnou, zdravou přírodu, vzrušující cíle, odpočinkové zastávky v rustikálních chatách...

Bad Mitterndorf je oblíbeným střediskem pro zimní i letní dovolenou.

Zdroj: Shutterstock Autor: AFilip

Pro ty, kteří chtějí objevit trošku víc na své turistické dovolené jsou v tomto regionu připraveny speciální tematické turistické stezky. Na stezce velkých umělců (Via Artis) a GeoTrail Obersdorf najdete zajímavé informační tabule na okraji turistické stezky. Další tipy na pěší turistiku vás dovedou na turisticky zajímavé trasy v turistickém regionu Ausseerland-Salzkammergut.

Hledáte fyzickou výzvu a chcete překonat nádherné hory Ausseerland-Salzkammergut od vrcholu? Pokud jste odpověděli kladně, pak zdolejte nejkrásnější hory kolem Bad Mitterndorfu. Zažijete nezapomenutelné okamžiky.

Pokud jste nadšenci cyklistiky, pak se můžete vydat na rodinnou cyklotrasu od Ennstalu po Ausseerland. Tato 43 km dlouhá trasa rodinného cyklu “R19“ začíná u zámku Trautenfels v údolí Enns a končí v Obertraunu u jezera Hallstatt. Cyklistická stezka pokračuje do Tauplitz/Klachau, přes lázeňské město Bad Mitterndorf dále přes rovinaté údolí “Laasen“ do Pichl-Kainisch. Koncem května 2011 bylo znovu otevřeno pokračování R19 přes Koppental do Obertraun (horní Rakousko). Doporučujeme navštívit Dachsteinské ledové jeskyně v Obertraunu.

Pokud dáváte přednost horské cyklistice, Bad Mitterndorf v oblasti Ausseerland-Salzkammergut nabízí trasy pro náročné horské výlety na horských kolech.

Zdroj: Shutterstock Autor: Przemek Iciak

Samozřejmě je v tomto lázeňském rezortu široká nabídka lázeňských aktivit, a to: fyzioterapie, kosmetické aplikace, masáž horkými kameny, ajurvédské masáže, thajské masáže, Lomi Lomi Nui, ultrazvukové ošetření tuků a redukce vrásek, aromatické masáže.

Mapa ubytování Bad Mitterndorf:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button