Kam v RakouskuŠtýrsko

Štýrsko – Basilika Mariazell

Basilica Mariazell je hojně navštěvovaným poutním místem, dokonce byla svědkem dvou papežských návštěv v roce 1983 a 2007. Pokud budete chtít Basilicu navštívit, je otevřena denně od 6 do 20 hodin. Prohlídky s průvodcem v současné době nejsou možné, každý poutník si může individuálně prohlédnout Basilicu a její okolí.

Mariazell je známým poutním místem v rakouském Štýrsku, v okrese Bruck-Mürzzuschlag.

Zdroj: Shutterstock Autor: Renata Sedmakova

Nepochybně vás bude zajímat legenda tradující se o založení tohoto poutního místa. Opat Otaker z benediktinského kláštera sv. Lambrechta poslal mnicha jménem Magnus v roce 1157 do oblasti Mariazell, která patřila mezi klášterní statky. Tento mnich se měl starat o duchovní blaho tamějších lidí. S povolením od opata mu bylo umožněno, aby na dlouhou cestu vzal sochu Panny Marie, která byla vytesána do limetkového dřeva. Večer 21. prosince mu náhle zablokoval cestu do finálního místa balvan. Magnus se obrátil k Matce Boží o pomoc a balvan byl odvalen a mnich mohl dorazit do svého cíle. Po příjezdu na místo určení mnich položil na pařez stromu sochu Panny Marie a začal stavět “buňku“, která měla sloužit jako kaple a ubytování v jednom. Socha Panny Marie se stala slavnou pro své zázračné účinky a je dodnes ctěna jako Magna Mater Austriae, velká rakouská matka.

Basilica je uvnitř i vně kostela perfektní kombinací gotiky a baroka. Basilica Mariazell má dvě centra: sakrální kapli milosrdenství a umělecký oltář od Fischera von Erlacha. Ve středu Basilicy je zázračný obraz a pozdně románská socha matky Boží, která nese dítě na pravé paži.

Zdroj: Shutterstock Autor: A_Lein

 

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button