Kam v RakouskuŠtýrsko

Štýrsko – Skanzen Freilichtmuseum

Pokud chcete zhlédnout rakouský skanzen podobný českému v Rožnově pod Radhoštěm, tak musíte zavítat do Stübingu v okrese Graz-Umgebung, kde se nachází jedno z nejkrásnějších míst vykreslujících rakouské dědictví z venkovských oblastí. Nachází se zde velké množství historicky cenných chalup.

Skanzen ve Stübing

Štýrsko vás nadchne svým krajinným rázem, kde se na jihu země můžete kochat krásou místních vinic, ovocných sadů a úrodné obdělávané půdy. Na západ se rozprostírá západ s Alpami a na sever impozantní horská pásma jako Tauern a Hochswab s typickou venkovskou atmosférou.

Další zajímavostí, která je spjata s regionem Štýrska, je olej z dýňových semen. Vyzkoušejte místní pokrmy dochucené touto podzimní chutí dýní. Speciality tradiční rakouské kuchyně jsou jedinečné!

Pokud chcete zhlédnout rakouský skanzen podobný českému v Rožnově pod Radhoštěm, tak musíte zavítat do Stübingu v okrese Graz-Umgebung. Zde se nachází jedno z nejkrásnějších míst vykreslujících rakouské dědictví z venkovských oblastí. Nachází se zde velké množství historicky cenných chalup.

Zdroj: Shutterstock Autor: Khirman Vladimir

Exkurze pro rodiny

Rakouské muzeum v přírodě je jedním z deseti hlavních muzeí v přírodě v Evropě. Jako největší a jediný skanzen v přírodě vykazuje charakteristické historické krajinné prvky různých federálních států.

Cesta údolím dějin

Při procházce po skanzenu mohou návštěvníci obdivovat 97 historických zemědělských staveb připomínajících vzrušující příběh o každodenním životě, bydlení a práci venkovského obyvatelstva v minulosti.

Výlet do muzejního údolí Rakouského muzea v přírodě Stübing u Grazu je dechberoucí cesta pro celou rodinu na stezce po venkovské historii Rakouska.

Zdroj: Shutterstock Autor: Khirman Vladimir

Nabídky pro celou rodinu

Stübing jako jedna z hlavních destinací Štýrska umožňuje setkání s rakouskou minulostí a zprostředkovává zvláštní zážitek pro všechny. Panoramatická procházka, obecní rybník stejně jako speciální výstavy zaměřené na různé motivy a četné akce nabízejí zajímavé pohledy do světa minulosti.

Ubytování Stübing:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button