Kam v RakouskuŠtýrsko

Štýrsko – Mariazell

Mariazell je největším rakouským poutním místem. Nachází se ve Štýrsku, v okrese Bruck-Mürzzuschlag. Byla zde vybudována kaple a později kostel, který byl přebudován na chrám.

 

Zdroj: Shutterstock Autor: A_Lein

Exkurze do Mariazeller Bürgeralpe doplňuje návštěvu slavného místa milosti. Jen pár minut od baziliky, uprostřed centra obce je údolní stanice lanovky. Bez nutnosti překonat jediný krok dorazíte do panoramatických gondol v nadmořské výšce 1 267 metrů. Sportovní nadšenci „dobývají“ Bürgeralpe na několika turistických trasách nebo horských kolech. Na vrcholu mohou návštěvníci očekávat nádherný výhled a horská panoramata, která zasahují od masivu Hochschwab ve Štýrsku po Ötscher a Wildalpe v Dolním Rakousku.

Na Bürgeralpe se nacházejí dva rybníky: Waldsee a Kristallsee. Uprostřed lesa se zde rozkládá rozsáhlé jezero, kde se v létě v rámci Mariazeller konají různé koncerty. Projížďka kolem těchto dvou rybníků lesní železnicí s výhledem z observatoře Erzherzog Johann doplní tuto horskou zkušenost pro mladé i staré.

Zdroj: Shutterstock Autor: Renata Sedmakova

Hory v Mariazell nabízí spoustu možností aktivit nejenom v létě, ale také v zimním období. Každý typ lyžařů a snowboardistů si zde přijde na své, od začátečníků po profesionály. Krásný zážitek je cesta lanovkou touto malebnou přírodou.

Asi 500 metrů od Mariazeller Hauptplatz najdete dnešní „Heimathaus Mariazell“, který se datuje do 17. století a byl postaven jako „nižší nemocnice“ – sociální instituce – církví a komunitou pro péči o slepce a „velmi chudé“.

Svatá fontána v Mariazellu je domovem kaple postavené v roce 1711 a traduje se, že z níž proudí svatá voda. Tato voda má přinášet zvláštní léčebnou sílu.

Oficiální webové stránky Mariazell.

Mapa ubytování Mariazell:

Booking.com

Štýrsko vás nadchne svým krajinným rázem, kde se na jihu země můžete kochat krásou místních vinic, ovocných sadů a úrodné obdělávané půdy.
Na západ se rozprostírá západ s Alpami a na sever impozantní horská pásma jako Tauern a Hochswab s typickou venkovskou atmosférou.
Kaňonem Gesäuse vede Štýrská alpská stezka známá jako Alpentour Steiermark – nejdelší značená cyklostezka vedoucí od Dachsteinu do Grazu.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button