Kam v RakouskuŠtýrsko

Štýrsko – Murinsel Graz

Představte si krásné prostředí rozlehlejší řeky, kde se nachází ostrov s nádherně vybudovaným zázemím. Návštěvníci mohou naslouchat protékání vody a relaxovat.

Tato představa je zhmotněna v rakouském městě Graz v Rakousku, kde byla uměle vytvořena plovoucí plošina uprostřed řeky Mury a budova nese název Murinsel (německy je to doslovně “ostrov Mur“). Tato budova byla navržena newyorským architektem Acconcim, a to u příležitosti vyhlášení Grazu Evropským městem kultury v roce 2003.

Zdroj: Shutterstock Autor: Rostislav Ageev

Návštěvníci jsou fascinováni neskutečným tvarem budovy, která připomíná obrovskou mořskou mušli, která je 50 metrů dlouhá a 20 metrů široká. Budova Murinselu je spojena se břehy řeky dvěma lávkami pro pěší. Střed plošiny je tvořen amfiteátrem, pod zakřivenou kupolí je možno navštívit kavárnu a dětské hřiště. Stavba byla navržena pro maximální kapacitu 350 návštěvníků.

Místo Murinsel Graz je jedinečné, turisté si rádi vychutnávají genia loci tohoto místa, když jsou na své rodinné dovolené v Grazu.

Murinsel Graz a jeho velkolepá architektura nabývá na významu, v současné době je považováno za centrum, hotspot a showroom na kreativní scéně v Grazu. Nejvýznamnějšími rysy tohoto mramorového ostrova jsou zábavní zóny v kompletně obnovené kavárně a designovém obchodě. Informační panely představují nejnovější zprávy z oblasti umění, kultury, vědy a designu. Vždy zde můžete očekávat pestrý program událostí, návštěva vás nadchne za každého počasí.

KAVÁRNA

Kavárna je místo s nádherným výhledem na Graz, kde si na své dovolené můžete dopřát místní národní kuchyni a posedět s přáteli za současného zvuku tekoucí vody v řece. Můžete si vychutnat kávu, ovocné šťávy, různé druhy rakouských vín, místní piva a další místní speciality. Kavárna je otevřena každý den v době 10.00-22.00 hod. O víkendu je zde otevřeno v době 11.00 – 17.00 hod.

OBCHOD

V Murinsel Graz obchodě si mohou návštěvníci zakoupit originální dárky pro přátele, příbuzné a známé. Je zde možno zakoupit suvenýry jednoduchého designu pro všechny věkové kategorie nebo jedinečné předměty včetně módních doplňků. Malé série výrobků jsou navrženy návrháři v Grazu a jsou také vyráběny na místě. Vysoce kvalitní, nápadité a rozmanité – jako samotné město!

Obchod je otevřen út – pá, a to v době 11.00-19.00 hodin, ve svátky a o víkendu v době 11.00-17.00 hod.

Zdroj: Shutterstock Autor: Rostislav Ageev

SPECIÁLNÍ KULTURNÍ UDÁLOSTI

V pondělí mohou turisté zhlédnout noční a letní filmy v Murinsel Graz. Nová technologie umožňuje pořádání mnoha kulturních událostí – atmosférických koncertů a nezapomenutelných kulturních večerů.

Ubytování Graz:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button