Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolské státní muzeum Ferdinandeum

Tiroler Landesmuseum Ferdinandeum

Tyrolské státní muzeum Ferdinandeum v Innsbrucku, nazvané podle tehdejšího korunního knížete Ferdinanda (od roku 1835 císaře Ferdinanda I.).
Bylo založeno v roce 1823 pod názvem Tyrolské národní muzeum jako sdružení.
Jedním z iniciátorů byl arcivévoda Johann. První, původní muzejní stavba vznikla v letech 1842 až 1846, stavitelem byl Antonín Mutschlechner (1785-1846).
Tato stavba byla rozšířena a přestavěna v letech 1884-1886. Jedná se o jeden z pěti domů Tiroler Landesmuseen.

Tiroler Landesmuseum Ferdinandeum se skládá ze sedmi rozličných sbírek z historie Tyrolska – od dob pravěku přes užité umění, dobu středověku až po modernu.
Můžete zde zhlédnout Muzeum v arzenálu (historické a technické sbírky o kulturních dějinách Tyrolska) a pobočka ve Feldstraße (přírodovědné sbírky) jsou doplněny o vlastní Ferdinandeum v muzejní ulici.
Další zajímavostí je zde hudební salónek s nástroji Jakoba Stainera  a hlavně díla významných umělců jako byl Rembrandt. 

Jaké sbírky Tiroler Landesmuseum nabízí?

Prehistorické sbírky

Povinční římské sbírky

Umění a řemesla od románské doby, přes gotiku až po 19. století se sbírkou holandštiny.
Vybraná díla Michaela Pachera, Lucase Cranacha d. Ä., Rembrandta van Rijna, Josepha Antona Kocha, Angeliky Kauffmann, Franze Defreggera

V moderní galerii: Umění 20. a 21. století s vybranými díly Albina Egger-Lienze, Maxe Weilera a současných tyrolských umělců

V grafické sbírce: kresby a tisky od 15. století do současnosti včetně současných fotografií.

V historických sbírkách: přehled o Tyrolsku – od středověku po současnost, zaměřený na témata jako Andreas Hofer, Schwazer Silberbergbau, Kartographie Tirol (Blasius Hueber, Peter Anich) a objekty z každodenní kultury.

V hudebních sbírkách: cenné nástroje, housle Jakoba Stainera, vzácná historická klávesnice, dechové nástroje a poslechová místnost s ukázkami bohaté tvorby tyrolské hudby.

V knihovně: vybraná tyrolská sbírka (včetně rukopisu Oswalda von Wolkensteina nebo bohatá soukromá knihovna Andrease Aloise Barona di Paulis z Treuheimu

Recenze

  1. FANTASTICKÉ MUZEUM S VELKÝMI VÝSTAVAMI

Stojí za to navštívit toto muzeum. Dobré displeje s dostatkem informací pro dospělé i děti. Z 2. patra se můžete dostat přes rozhlednu na dvůr. Velký výhled na hrobky a bronzové postavy.

 (Beaconsfield, Spojené království)

  1. SKVĚLÁ SBÍRKA UMĚNÍ

Muzeum se nachází v centru města a má skvělé sbírky hudebních nástrojů, maleb, plastik, vycpaných zvířat, knih a mnoho dalších zajímavých věcí.

 (Bukurešť, Rumunsko)

  1. STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Vyčleňte si čas na prohlídku muzea. Projděte si všechny místnosti, které tam mají, a pak se podívejte na umění. Je zde jedno celé poschodí, kde jsou přesunuty skutečné místnosti ze starých domů. Tyto pokoje poskytují obraz bydlení na horách a jsou zasněžovány. Typy pokojů a ozdoby jsou fascinující. Shromažďované umění klade velkou pozornost na detaily a kreativní i pestré umění je umístěné na každodenních předmětech. Sbírka oděvů je skutečná a má části oblečení přes 200 let staré a velmi dobře zachované. Prohlídka trvá asi 90 minut.

 (Melbourne, Austrálie)

  1. PĚKNÁ KOLEKCE. PÁNI!

Pokud budete v Innsbrucku, musíte do tohoto muzea zajít. To je naprosto nezbytné pro všechny, kdo projíždí Innsbruckem. Velkolepé muzeum v centru města. Procházka kolem muzea je také úžasná.

 (Seattle, Washington)

Cena vstupného 

11 € | zlevněné 8 €

Provozní doba

denně 09.00 – 17.00

Tiroler Landesmuseum Ferdinandeum patří mezi historické skvosty Tyrolska, při návštěvě Innsbrucku byste neměli toto muzeum minout bez povšimnutí.

Mapa dostupného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button