Kam v RakouskuLetní dovolená v RakouskuTyrolsko

Skokanský můstek Bergisel Schanze

Úchvatný výhled na Innsbruck, fascinující lyžařské skoky s olympijskou minulostí a moderní architekturou charakterizují lyžařské skokanské místo Bergisel. Věž, navržená hvězdným architektem Zaha Hadidem, panoramatickou restaurací "Bergisel Sky" a výhledovou terasou, je během několika minut snadno dostupná dvěma vleky.

Bergisel Schanze – místo sportu, konání akcí

Zdroj: Shutterstock Autor: meunierd

Bergisel je celoročně známým místem pro návštěvníky v Tyrolsku. Unikátní architektura lyžařské skokové věže s panoramatickou restaurací „Bergisel SKY“ a historickým Bergiselským terénem jsou jen některé z důvodů, proč zavítat do této lokality.

Bergisel Schanze v Innsbrucku byl vždy v historii od svých počátků skokanský můstek Bergisel, kde se odehrávaly olympijské hry, proběhla zde také v roce 1988 návštěva papeže Jana Pavla II. a v roce 2002 se zde konal 50. turnaj na čtyřech kopcích/můstcích.

Víte, že……?
Bergisel získal rakouskou státní cenu za architekturu v roce 2002.

Na Bergisel se můžete dostat buď pěšky, nebo lanovkou, která přepravuje až 350 lidí za hodinu a pokrývá 250metrový úsek. Do Restaurace Bergisel Sky nebo na terasu se návštěvníci dostanou výtahem. Zde můžete obdivovat dechberoucí panorama tyrolských hor nad Innsbruckem a okolím. Na Bergisel Sky jsou pořádány nezapomenutelné firemní akce i svatby snů.

Zdroj: Shutterstock Autor: Anibal Trejo

Ať už jsou to pobídky, prezentace produktů, semináře či konference, Bergisel je určitě špičkovým místem v souvislosti s tématy jako jsou „Semináře v Innsbrucku“ nebo „Jedinečné místo konání v Tyrolsku“. Jedinečnost je základním heslem dnešní doby. Být odlišný je velmi důležité. Bergisel žije v mnoha směrech – sportovním, kulturním, vzdělávacím (semináře a workshopy) i společenském.

Adrenalin pro každého – moto Bergiselu.

Mapa ubytování Innsbruck:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button