Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Hahnenkamm

Jste-li nadšenci do zimních sportů, tak právě toto místo vás nepochybně nadchne.

Hahnenkamm

Slyšeli jste už o Tyrolském městě blízko hranic s Německem? Pokud ne, tak se více podrobností dozvíte na těchto stránkách. Jedná se o Ehrwald, kde se můžete svézt ve strašidelné, ale úžasné kabinové lanovce, která vám přiblíží výhledy na nejvyšší německé hory Zugspitze. Bude se pravděpodobně jednat o jednu z vašich nejdobrodružnějších jízd v životě.

Velmi zajímavým faktem týkajícím se Kitzbühelu je informace, že zde byl vybudován první lyžařský vlek na Hahnenkamm v roce 1921, Kitzbühel je tedy právem považován za průkopníka mezi evropskými lyžařskými rezorty. V současnosti zdejší lyžařská zařízení zahrnují 60 lyžařských vleků a 158 km udržovaných sjezdovek (50 % snadné, 42% mírně pokročilé, 8% obtížné). Pro zkušené lyžaře je zde pět označených sjezdovek a horští průvodci slouží v případě zájmu turistů dostat se do odlehlých částí Kitzbühelu. Ačkoliv místní sněhové podmínky jsou někdy horší, široký rozsah lyžařského terénu znamená, že dobrý sníh může být nalezen a výborné horské chatky znamenají, že zde vždy můžete najít útulné místo pro občerstvení v podobě jídla či nápoje.

Alpy, rakouské alpy, zimní alpy, Hahnenkamm
Zdroj: Shutterstock Autor: lightsandsquares

Od roku 1931 se v Hahnenkammu pořádá legendární lyžařský závod, kterým se započne každoroční světový pohár. Žádná jiná událost nepřitahuje v Rakousku větší zájem s výjimkou světového šampionátu a zimních olympijských her. Nejlepší světoví lyžaři se účastní světově proslulého závodu Streif Run každý leden – muži poslední víkend měsíce a ženy předchozí týden. Myslíte si, že to vypadá snadno? Nejnebezpečnější části závodní trasy jsou otevřeny publiku po ukončení závodu na konci ledna. Můžete si je vyzkoušet. Svah vypadá opravdu příkřejší, když se díváte dolů přímo na místě ve srovnání s díváním se na závod v televizi. Pro další informace o závodu a objednání lístků kontaktujte lyžařský klub v Kitzbühelu na telefonním čísle 05356 735 55 nebo přes webové stránky www.hahnenkamm.com.

Tyrolsko je nezaměnitelnou ikonou Rakouska pro své přírodní krásy a exkluzivní lyžařské rezorty.

Krajinu tohoto regionu nejlépe vystihují skalnaté Alpské vrcholy a horské řeky. Pokud chcete zažít nejlepší lyžování v Rakousku, měli byste nepochybně zavítat do Tyrolska, kde se v minulosti konaly dvakrát Olympijské hry v Innsbrucku, Tyrolském hlavním městě.

Tyrolsko se tedy právem řadí mezi nejkrásnější místa v Rakousku. V blízkosti Innsbrucku jsou situována historická města Stams, Hall a Schwaz, která skutečně stojí za zhlédnutí.

Ať se nacházíte kdekoliv v Tyrolské oblasti, můžete pocítit silnou sounáležitost s Tyrolskou identitou. Lidé žijící v Tyrolsku jsou pyšní na své alpské okolí, chovající v srdci nevyřčenou důvěru v to, že nejlepší horolezci a lyžaři v Rakousku pocházejí odsud.

Jedno doporučení pro budoucí návštěvníky Tyrolské oblasti – ochutnejte jedinečné Tyrolské pokrmy jako Gröstl, Schlipfkrapfen a Tyrolské knedle (Tiroler Knödel), určitě neprohloupíte.

Zdroj: Shutterstock Autor: Eva Bocek

Doprava v rámci Tyrolska je velmi příjemná. Všechna Inn Valley města jsou propojena železnicí, zatímco rozšířený autobusový systém slouží Side Valley městům. Tento systém integrované železniční a autobusové dopravy zabezpečované Tyrolskou dopravní společností (Verkehrsverbund Tirol nebo VVV; www.vvt.at) činí cestování bezproblémovým. Nejužitečnější pro vás je vědět, jaké druhy cestovních jízdenek jsou pro vás výhodné. Kupte si buď týdenní lístek Regio-Ticket (€ 23.80) do jednoho z dvanácti Tyrolských samostatných regionů (včetně Východního Tyrolska) nebo cenově velmi výhodný Tirol-Ticket (€ 61) platící v rámci celé dopravní sítě.

Zdroj: Shutterstock Autor: andreas ehrensberge

V Hahnenkammu se tedy můžete věnovat nejenom lyžování, ale také tolik oblíbenému skialpinismu.

Mapa ubytování Hahnenkamm:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button