Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Imperial Hofburg Innsbruck

Jaká památka může být impozantnější než císařská rezidence? Innsbruck se kromě jiných zajímavých míst může pochlubit i imperiálním palácem, který v současné době plní funkci muzea.

Zajímavostí je, že Imperial Apartments Hofburgu byly otevřeny pro veřejnou prohlídku už před první světovou válkou. Během druhé světové války byla budova bombardováním poničena, poté bylo nutné ji revitalizovat.

Zdroj: Shutterstock Autor: trabantos

Imperial v Innsbrucku je také pyšný na získání ocenění „Zlatý invalidní vozík“ a byl nominován na Národní cenu za revitalizaci (2000), která probíhala pod vedení vedoucího architekta Tyrolska – Huberta Prachenského.

Café Sacher Innsbruck

Samozřejmě, kavárna Sacher Innsbruck v Imperial Hofburg v Innsbrucku, v bezprostřední blízkosti Zlaté střechy a tyrolského provinčního divadla, se liší od prostorové struktury Café Sacher Vídeň, ale odráží všechny výrazné prvky stylu vídeňské mateřské firmy – typická Vídeňská kavárna spojená s dobře známou, bezstarostnou atmosférou a tradicí!

Na ploše téměř 200 m² se 140 místy v celkem čtyřech pokojích je návštěvníkům nabídnuto to, co udělalo tak slavnou kuchyni Sacher: Tafelspitz od Eduarda Sachera, smažené kuře ve Vídni, původní klobásy Sacher, „Salonbeuschel“ a přirozeně také původní Sacher Torte. Pokojná zahrada na vnitřním nádvoří zámku zve hosty k pobytu v létě. Kromě toho mohou být dvě místnosti využity pro soukromé akce (např. tiskové konference, různé oslavy, prezentace apod.).

Kavárna Sacher je považována za oblíbené místo setkání mladých i starších. Například po návštěvě divadla si můžete vybrat z celé nabídky Café Sacher Innsbruck do 23.30 hod.

Café Sacher Innsbruck je otevřena denně od 8.30 do 24.00.

Vstupné
Apartmány Imperial – dospělí 9,00€
Snížené vstupné – 6,50€
Děti/mladí lidé (do věku 19 let) – zdarma
včetně Audioguide (i pro děti)
Neděle = rodinný den! (Vstup zdarma v pro děti, mladé lidi a doprovázející osoby – až 2 dospělí)

Mapa ubytování Innsbruck:


Booking.com

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button