Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Innsbruck Cathedral

Město Innsbruck vás doslova uchvátí. Hlavní ikonou je Muzeum Goldenes Dachl. Ale také Innsbruck katedrála (Jakobskirche) má své nepřekonatelé kouzlo.

Innsbruck Cathedral

Návštěvníci ke katedrále nejčastěji zavítají kvůli zvonkohře se čtyřmi oktávami. Tato zvonkohra (carillon) je slyšet denně ve 12.15 hod. v celém okolí katedrály.

Zdroj: Shutterstock Autor: LianeM

Dalším lákadlem této katedrály jsou unikátní stropní fresky. Stropní fresky ohdalují legendu svatého církevního patrona Jakuba staršího, který je považován za obhájce Innsbrucku, Tyrolska a celého Rakouska.

Jaké další jedinečné věci jsou spjaty s touto katedrálou? Zkuste hádat. jedná se o varhany (Domorgel), které byly několikrát rekonstruovány a znějí nádherně, lidé si je přicházejí do tohoto místa poslechnout a vychutnat si tu pravou relaxační atmosféru. Zkuste to také!

Zdroj: Shutterstock Autor: vitalez

V neposlední řadě je zde instalován Pohřební památník arcivévody Maximiliana III. německého mistra (patron německého řádu rytířů). Památník navrhl Caspar Gras a při přestavbě byl rozdělen na dvě části a použit jako rámování dvou oltářních dveří v katedrále.

Zdroj: Shutterstock Autor: Adisa

Innsbruck je úžasný a nepřestává nás překvapovat významnými budovami. Stále se rozšiřuje i jeho nabídka sportovních aktivit pro mladé v létě i v zimním období. Pobyt v tomto městě Tyrolska je výhrou pro každého návštěvníka.

Pro strávení fantastické dovolené ve zdejší krajině s dětmi, zvolte návštěvu Alpské zoologické zahrady v Innsbrucku.

Všechna současně vyskytující se zvířata i již vyhynulou zvířenu v jejích přirozených místech výskytu alpského regionu budete moci obdivovat s dětmi. Zdejší zoologická zahrada se aktivně účastní ochrany přírody, výzkumu a navrácení téměř vyhynulých druhů fauny do jejich přirozeného prostředí. Zaplacením poplatku za vstup do zoologické zahrady tedy přispějete k těmto účelům a uděláte dobrou věc pro alpskou volně žijící zvěř.

Tyrolsko je nezaměnitelnou ikonou Rakouska pro své přírodní krásy a exkluzivní lyžařské rezorty.
Krajinu tohoto regionu nejlépe vystihují skalnaté alpské vrcholy a horské řeky.
Pokud chcete zažít nejlepší lyžování v Rakousku, měli byste nepochybně zavítat do Tyrolska (650 tisíc obyvatel), kde se v minulosti konaly dvakrát Olympijské hry v Innsbrucku.

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button