Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Innsbruck – Nordkette

Ať už pěší turistiku, lyžování, horolezectví, nebo prostě na výlet - Nordkette ve Seegrube a Hafelekar je touhou mnoha obyvatel a návštěvníků Innsbrucku. A hezká věc s ním spjatá je, že může být dosažena tak rychle.

Zdroj: Shutterstock Autor: Simon Dannhauer

Je to podivný pocit, že jste tak náhle katapultováni z atmosféry města Innsbruck do divoké přírody vysokých hor. Přinejmenším je to pouze 20 minut jízdy lanovkou z centra na Nordkette na jižním okraji pohoří Karwendel, které sousedí s tyrolským hlavním městem. Dokonce i cesta je zážitek: Za prvé to jde lanovkou, jejíž futuristické stanice navrhl hvězdný architekt Zaha Hadid z Hungerburgu. Lanová dráha vede až k 1 905 metrů vysokému Seegrube. Pokud vám to nestačí, pokračujte Hafelekarbahnem, který vás vyveze až do výšky 2 256 metrů nad mořem. Úžasný výhled na celé centrální údolí Inn, Stubai a Zillertalské Alpy, Wipptal prostě stojí za to.

Zdroj: Shutterstock Autor: Ruggero Oltolina

S Innsbruck Nordkettenbahnen za pár minut v největším přírodním parku v Rakousku. Tam si můžete vychutnat úchvatný výhled na Innsbruck a údolí Inn, kulinářský rozkošný program a četné sportovní aktivity, ať už s motocyklem, horolezeckým postrojem, turistickými botami, lyžemi nebo snowbordem, budete nadšeni nabídkou na Nordkette jak v létě, tak v zimě.

DOPORUČUJEME – turistiku, lanovky, rozhledny, vyhlídky, lyžování, snowboard, freeride, přírodní park Karwendel, Nordkette SKYLINEPARK, Nordketee SINGLETRAIL, paragliding

Zdroj: Shutterstock Autor: FilatovaAnna

Nový Hungerburgbahn byl navržen hvězdným architektem Zaha Hadidem a otevřen v prosinci 2007.

Zdroj: Shutterstock Autor: Anibal Trejo

Hungerburgbahn nastavil nové mezinárodní normy pro moderní architekturu díky svým výjimečně navrženým zastávkám. Architekt byl inspirován ledovou a sněhovou krajinou rakouského regionu. Z tohoto důvodu čtyři stanice – Kongres, Löwenhaus, Alpenzoo a Hungerburg – dnes připomínají ledové formy ledovce. Kontrast mezi zakřivenými, lehkými formami vrchlíku a pevně ukotvenými betonovými podstavci činí obzvláštní přitažlivost budovy a dává stanicím téměř magickou beztížnost.

Parkování je zdarma ve městě a Congressgarage při nákupu jedné z následujících jízdenek:

Innsbruck Seegrube
Innsbruck Hafelekar
Hungerburg-Seegrube
Hungerburg-Hafelekar
Kombi lístek Hungerburg & Alpenzoo

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button