Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Innsbruck

Innsbruck se vyznačuje jedinečnou směsicí hor a údolí, přírody i města. Univerzitní město Innsbruck je ideální pro zimní i letní dovolenou. Innsbruck a jeho regiony nabízí návštěvníkům rekreaci, zábavu, kulturu i sportovní vyžití.

Nejvýznamnějšími turistickými cíli v oblasti Tyrolska jsou Innsbruck, Seefeld, Ötztal, Stubaital, Zillertal, Kitzbühel, St. Johann a Söll.

Jsou excelentně vybaveny pro vášnivé lyžaře, příznivce vysokohorských pěších túr, cyklisty i dětské radovánky. Ve všech horských letoviscích jsou hřiště s herními prvky, někde pořádají celodenní programy pro děti. Při výběru dovolené v Rakousku byste určitě měli přemýšlet o alpských letoviscích, která mají co nabídnout všem věkovým kategoriím.

Zdroj: Shutterstock Autor: Adisa

Innnsbruck je lákadlem zimních sportů, dvakrát se zde konaly zimní olympijské hry, a to v roce 1964 a 1976. Innsbruck je považován za ráj lyžařů všech kategoriíí, ať už začátečníků, tak profesionálních lyžařů.

Zdroj: Shutterstock Autor: Adisa

Pro strávení fantastické dovolené ve zdejší krajině s dětmi, zvolte návštěvu Alpské zoologické zahrady v Innsbrucku.

Všechna současně vyskytující se zvířata i již vyhynulou zvířenu v jejích přirozených místech výskytu alpského regionu budete moci obdivovat s dětmi. Zdejší zoologická zahrada se aktivně účastní ochrany přírody, výzkumu a navrácení téměř vyhynulých druhů fauny do jejich přirozeného habitatu. Zaplacením poplatku za vstup do zoologické zahrady tedy přispějete k těmto účelům a uděláte dobrou věc pro alpskou volně žijící zvěř.

Zdroj: Shutterstock Autor: Michael Thaler

Tyrolsko je nezaměnitelnou ikonou Rakouska pro své přírodní krásy a exkluzivní lyžařské rezorty.
Krajinu tohoto regionu nejlépe vystihují skalnaté alpské vrcholy a horské řeky.
Pokud chcete zažít nejlepší lyžování v Rakousku, měli byste nepochybně zavítat do Tyrolska (650 tisíc obyvatel), kde se v minulosti konaly dvakrát Olympijské hry v Innsbrucku.
V Innsbrucku je také nejvýše položená zoologická zahrada v Evropě – Alpská zoo.
Tyrolsko se tedy právem řadí mezi nejkrásnější oblasti v Rakousku.
V blízkosti Innsbrucku jsou situována historická města Stams, Hall in Tirol a Schwaz, která skutečně stojí za zhlédnutí.
V městečku Wattens (20 km od Innsbrucku) se nachází Muzeum Swarowski Kristallwelten, kde uvidíte nejkrásnější krystaly a také největší křišťál světa (hmotnost 62 kg).

Ať se nacházíte kdekoliv v tyrolské oblasti, můžete pocítit silnou sounáležitost s tyrolskou identitou.
Lidé žijící v Tyrolsku jsou pyšní na své alpské okolí, chovající v srdci nevyřčenou důvěru v to, že nejlepší horolezci a lyžaři v Rakousku pocházejí odsud.
Místo, které je nejvíc „posh“ v oblasti lyžování v Rakousku je Kitzbühel.
Zde máte příležitost spatřit jedinečné středověké budovy, designérské butiky a prestižní místa, která nikde jinde v Rakousku nenajdete. Nepromeškejte šanci podívat se do tohoto unikátního města s výborným renomé.
Budete si zde moci zakoupit poslední módní výstřelky a obdivovat starobylé budovy.
Perfektní destinace pro trávení vaší dovolené v Rakousku.
Hovoříme-li o jedněch z nejkrásnějších míst v Rakousku, nesmíme opominout zmínit St Anton, bezkonkurenční lyžařské středisko s výbornou reputací hédonistického nočního života, které činí toto místo úchvatným – kombinace lyžování a společenského trávení volného času s přáteli.

Na svazích hory Kitzbüheler Horn mohou návštěvníci spatřit alpskou zahradu, kde roste více než 120 druhů horských květin.
Obzvlášť oblíbené je také pohoří Kaisergebirge. Průsmyk Stripsenjoch rozděluje tuto oblast na jižní, skalnatou Wilder Kaiser a severní, nižší Zahmer Kaiser. Tato oblast skalisek je opředena mnoha legendami a příběhy o ukrytých pokladech ve skalách nebo zlých silách. Populárními místy pro rekreaci jsou také jezera Walchsee, Hintersteiner See nebo největší tyrolské jezero Achensee.

Jedno doporučení pro budoucí návštěvníky tyrolské oblasti – ochutnejte jedinečné tyrolské pokrmy jako Gröstl, Schlipfkrapfen a Tyrolské knedle (Tiroler Knödel), určitě neprohloupíte.
Milovníci piva jistě ocení možnost usrkávání piva v nadmořské výšce 3000 m na vrcholku Tuxer Glacier a kochání se tamějšími přírodními krásami.

Doprava v rámci Tyrolska je velmi příjemná. Inn Valley města jsou propojena železnicí, zatímco rozšířený autobusový systém slouží Side Valley městům.
Tento systém integrované železniční a autobusové dopravy zabezpečované Tyrolskou dopravní společností (Verkehrsverbund Tirol nebo VVV; www.vvt.at) činí cestování bezproblémovým.
Nejužitečnější pro vás je vědět, jaké druhy cestovních jízdenek jsou pro vás výhodné.
Kupte si buď týdenní lístek Regio-Ticket (€ 23.80) do jednoho z dvanácti tyrolských samostatných regionů (včetně Východního Tyrolska) nebo cenově velmi výhodný Tirol-Ticket (€ 61) platící v rámci celé dopravní sítě.

Slyšeli jste už o tyrolském městě blízko hranic s Německem?
Pokud ne, tak se více podrobností dozvíte na těchto stránkách. Jedná se o Ehrwald, kde se můžete svézt ve strašidelné, ale úžasné kabinové lanovce, která vám přiblíží výhledy na nejvyšší německé hory Zugspitze. Bude se pravděpodobně jednat o jednu z vašich nejdobrodružnějších jízd v životě!

Jednou z nejvíce vzrušujících zážitků může být paragliding s nádhernými výhledy na údolí Zillertal. Tento druh sportu bude spíše určen pro ty, kteří již mají nějaké zkušenosti s tímto druhem sportovního vyžití, ne pro úplné amatéry.

Máte chuť si zajít do jedné z nejstarších hostinců v Tyrolsku? Nejlepším tipem je místo Auracher Löchl Weinhaus s jedinečnou a nezaměnitelnou atmosférou skrytou daleko v Kufsteinových středověkých uličkách.

Mapa volného ubytování v okolí:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button