Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Kitzbühel

Kitzbühel patří mezi nejvýznamnější turistické cíle v oblasti Tyrolska, které jsou excelentně vybaveny pro vášnivé lyžaře, příznivce vysokohorských pěších túr, cyklisty i dětské radovánky.

Zdroj: Shutterstock Autor: auphotoKitzbühel

Kitzbühel

Tyrolsko je nezaměnitelnou ikonou Rakouska pro své přírodní krásy a exkluzivní lyžařské rezorty. Krajinu tohoto regionu nejlépe vystihují skalnaté Alpské vrcholy a horské řeky. Pokud chcete zažít nejlepší lyžování v Rakousku, měli byste nepochybně zavítat do Tyrolska, kde se v minulosti konaly dvakrát Olympijské hry v Innsbrucku, Tyrolském hlavním městě. Tyrolsko se tedy právem řadí mezi nejkrásnější místa v Rakousku. V blízkosti Innsbrucku jsou situována historická města Stams, Hall a Schwaz, která skutečně stojí za zhlédnutí.

Zdroj: Shutterstock Autor: ELEPHOTOS

Ať se nacházíte kdekoliv v Tyrolské oblasti, můžete pocítit silnou sounáležitost s Tyrolskou identitou. Lidé žijící v Tyrolsku jsou pyšní na své alpské okolí, chovající v srdci nevyřčenou důvěru v to, že nejlepší horolezci a lyžaři v Rakousku pocházejí odsud.

Místo, které je nejvíc „posh“ v oblasti lyžování v Rakousku je Kitzbühel. Město Kitzbühel je situováno na západě Rakouska v Tyrolské oblasti s gotickým kostelem sv. Ondřeje z 15. století. Zde máte příležitost spatřit jedinečné středověké budovy, designérské butiky a prestižní místa, která nikde jinde v Rakousku nenajdete. Nepromeškejte šanci podívat se do tohoto unikátního města s výborným renomé. Budete si zde moci zakoupit poslední módní výstřelky a obdivovat starobylé budovy. Perfektní destinace pro trávení vaší dovolené v Rakousku.

Zdroj: Shutterstock Autor: Lukas Gojda

Ve všech horských letoviscích jsou hřiště s herními prvky, někde pořádají celodenní programy pro děti. Při výběru dovolené v Rakousku byste určitě měli přemýšlet o alpských letoviscích, která mají co nabídnout všem věkovým kategoriím.

Rakušané nejsou tak zapálení do provozování sportů jako Britové či Australané, ale milují sledování sportovních událostí v televizi. Fotbal je číslo jedna, co se týká diváckých sportů, dalšími oblíbenými rakouskými sporty jsou samozřejmě lyžování a motoristické závody. Podmínky pro lyžování na ledovci se řadí mezi jedny z nejlepších celosvětově. Světové poháry v závodech na lyžích jsou každoročně pořádány v Kitzbühelu, St. Antonu am Arlberg a také Schladmingu.

Ski pasy pokrývají výdaje za specifický transport v horském prostředí včetně lyžařských autobusů mezi lyžařskými oblastmi. Ceny ski pasů do méně známých lyžařských míst mohou být poloviční ve srovnání s cenami do velmi oblíbených a proslulých lyžařských rezortů jako jsou Kitzbühel, Vorarlberg, obzvláště Tyrolsko, Salzburská provincie, Horní Rakousy, Koryntsko nebo dokonce Dolní Rakousy. Ski pasy jsou dostupné na lyžařských vlecích a obvykle od autobusů až po lyžařské vleky a příležitostně také v turistických centrech. Ski kupony (lyžařské pasy založené spíše na používání než na časovém hledisku) na lyžařské vleky mohou být někdy zakoupeny, ale je rozhodně lepší zakoupit půldenní, celodenní nebo vícedenní pasy. Počítejte přibližně s 22 až 40 eury za jednodenní ski pas s podstatným snížením ceny za dlouhodobé pasy. Na začátku a konci sezony a někdy v lednu (mimo sezonu) mohou být ski pasy dostupné za velmi snížené ceny.

Zdroj: Shutterstock Autor: auphoto

Ubytování Kitzbühel

Kitzbühel je rekreační oázou a nabízí velký výběr ubytování od penzionů po luxusní hotely. Doporučujeme ubytování v některém ze čtyřhvězdičkových hotelů – Hotel Goldener Greif, Sporthotel Reisch nebo Hotel Kaiserhof. Ze tříhvězdičkových pak Hotel Resch, Hotel Gamshof nebo Das Seebichl small alpine hotel.

 

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button