Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Museum Goldenes Dachl

Fotili jste se někdy nebo dávali na Facebook fotografii se zlatou střechou? Co není – může být. Zlatá střecha je součástí Musea Goldenes Dachl v Innsbrucku. Nachází se v samém srdci Starého Města, zlatá střecha je dominantou Innsbrucku.

Museum Goldenes Dachl v Innsbrucku se nachází v samém srdci Starého Města.

Zdroj: Shutterstock Autor: elleon

Zlatá střecha je dominantou Innsbrucku – pozdně gotický arkýř („oriel“) s lodžií byl postaven pro císaře Maximiliana I. a zdobí ho 2 657 měděných obkladů.

Museum Goldenes Dachl

Oslovte minulost prostřednictvím široké škály nových technologií a specializovaných multimediálních technik v Golden Roof Museum. Technologie dotykového displeje 21. století, zvukové instalace a nejmodernější interpretační aktivity a výstavy patří k vzrušujícím technikám, které vás ve středověku spojují s příběhy obléhání a válčení v Tyrolsku a odhalují tajemství císaře Maximiliana I. Děti budou milovat soud Jester Kunz von der Rosen. Připojte se k živé interpretaci a rekonstrukci s terminály tvůrčí činnosti a historickými kostýmy. A ty nádherné výhledy na Staré Město od pozdně gotického orielu!

RECENZE NÁVŠTĚVNÍKŮ

  • Trochu nenápadné, ale opravdu zlatý kus 🙂 Návštěva Innsbrucku bez zlaté střechy je hříchem!
  • Okno se zlatou střechou vytváří efekt aury v centru starého města. Velká vizuální osa ukazuje přímo na „orientační bod“ a na pozadí můžete vidět fantastické panorama Alp.
  • Někteří očekávají střechu. Je to „jen“ střecha nádhery s 2657 ohněm zlacenými měděnými šindelemi v centru Innsbrucku. Císař Maximilian zde byl osobně v roce 1419. Okno zobrazuje krásné zobrazení císařových žen a dalších důležitých lidí té doby.
  • Dozvěděli jsme se mnoho o budování města, o historii monarchovy lásky a měli jsme hodně o čem mluvit po této návštěvě. 🙂
  • Byli jsme v úžasu, podívali jsme se na slavnou zlatou střechu, je velmi pěkné podívat se a cesta sem opravdu stojí za výlet. Obecně je možno říci, že Innsbruck je krásným a velkým městem, které se nám opravdu líbilo.
  • Je to dobré muzeum k návštěvě. Vstup je zdarma s kartou Innsbruck. Plánujte asi 45 minut na prohlídku.
  • Pokud navštívíte město Innsbruck, musíte navštívit i Zlatou střechu, je úchvatná! Celé staré město vás zve k procházce.
  • Ve srovnání s některými městskými muzei byla vstupní cena za to, co jsme chtěli, rozumná.
  • Je dobré se podívat na Zlatou střechu a zjistit historii budovy a Innsbrucku. V muzeu byly některé zajímavé artefakty a zvukový průvodce byl komplexní. Nejdelší částí je film o historii Innsbrucku, jehož komentář je synchronizován zvukovým průvodcem.

V roce 2019 nová zvláštní výstava o Maximilianovi osvětlí život a dílo císaře Maximiliána různými způsoby. Společně s univerzitou v Innsbrucku bude realizován projekt „Maximilian goes digital“, který otevře nové horizonty v oblasti zprostředkování. Například hluboké informace o cenotafu Maximiliana v Innsbruck Hofkirche zpřístupní tuto mimořádnou kulturní památku novým způsobem.

Zdroj: Shutterstock Autor: Adisa

Pouze pozitivní recenze návštěvníků vypovídají samy za sebe. Prohlídku města Innsbruck spojenou s návštěvou Musea Goldenes Dachl se zlatou střechou, která je raritou celosvětově, byste si neměli nechat ujít.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button