Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Ötztal

Ötztalské Alpy se rozprostírají v Centrálních krystalických Alpách na pomezí Itálie a Rakouska. Leží v nich druhý nejvyšší vrchol Rakouska Wildspitze (3 744 m n.m.) a jsou významným střediskem zimních sportů v Rakousku.

Turisté mohou podnikat zajímavé cesty v horském údolí Ötztal. Malebnost krajiny je podpořena množstvím kaskád a vodopádů, kterými protéká malá řeka Ötztaler Aiche. V zimním období můžete vyrazit na výlety po okolí, např. k romantické soutěsce Auerklamm nebo jezeru Piburger See.

Zdroj: Shutterstock Autor: luciezr

Víte, jaký raritní nález je spjat s Ötztalskými Alpami?

Bylo zde nalezeno tělo lovce, popř. pastevce, z doby bronzové v neporušeném stavu. Tento starý nález pravěkého muže se začal označovat místem nálezu, tedy Ötzi. Doposud nebylo zjištěno více podrobností o tomto unikátním nálezu v celosvětovém měřítku.

Zdroj: Shutterstock Autor: lukeylukas7

Ötztal je regionem, kam zavítají převážně mladí a energičtí turisté věnovat se nejenom lyžování, ale také horolezectví, vysokohorské pěší turistice a cyklistice. Lyžaři jezdí do této destinace během celého roku na ledovcové svahy, horolezci směřují na zeď Klettersteig blízko Langenfeldu a neskutečných 80 km tratí podél údolí je k dispozici jezdcům na horských kolech. Oblíbeným zimním střediskem je Sölden – největší, nejrušnější oblast a naopak velmi klidný Obergurgl. Velmi oblíbeným u dětí je zábavní park Ötztaler, kde se mohou děti všech věkových kategorií věnovat dětským hrám.

Léto v Ötztalu

Ötztal tvoří nádhernou kulisu pro letní dovolenou s dobrodružstvím a odpočinkem, s divokými vodami a tichými jezery. Díky „prémiové kartě Ötztal Premium“ mají aktivní rekreanti právě ten správný nástroj, který jim umožní zažít různorodé vrcholy údolí individuálně, včetně inklusive programů.

Zdroj: Shutterstock Autor: luciezr

Horolezci pozor: Alpy mají náročný nový Haute Route – Ötztal Trek s 22 etapami a 15 variantami, 400 kilometrů vzdáleností. Je zde 1600 kilometrů značených turistických tras a 880 km cyklistických tras táhnoucích se přes kopce a svahy. Ötztal je krajina plná barev a kontrastů. Osm vesnic v oblasti Ötztal – Haiming, Sautens, Oetz, Umhausen, Längenfeld, Sölden, Vent a Obergurgl-Hochgurgl – všechny mají svou vlastní zvláštní atmosféru, sportovní a elegantní, sofistikovanou nebo venkovskou, klidnou a pastorační.

Místa jsou na pěti úrovních údolí s různými nadmořskými výškami. To vyvolává fascinující kontrasty v krajině. Ötztal se otevírá nádherně na Haiminger Apfelstraße, která je široká v jeho středu s bohatou loukou zeleně. Na konci údolí, kde horské vesnice Vent a Obergurgl-Hochgurgl jsou téměř 2000 m vysoko, Ötztal se vychloubá uprostřed léta úžasně barevnou záplavou květů horských květin. Červená záře Alpenrose, sluneční žlutá barva měsíčku, magické modré hořce na vysoko položených pastvinách. V atmosféře ledovcových obrů je horský vzduch téměř bez pylu, takže výška je také ideální pro alergiky.

Ötztal vodní hry

Vydejte se po stopách zmrzlé vody v ledovcovém ledu přes zuřící hluk vodopádů k horským jezerům nebo hojivým horkým vodním lázním. Na stezkách „Wasserläufer“ se dostanete po trasách s novými značkami. 2 ze 6 kruhových turistických stezek dokonce získalo titul „Premiumweg“ od německého turistického institutu.

Zdroj: Shutterstock Autor: Matthew Storer

Největší vodopád Tyrolska, Stuibenfall, stojí za viděnou. Čerstvý letní pocit přináší procházka po vodopádové stezce nebo Kraxelnu na ferrata přes show efekt na torrent platformách. Celé drama divoké horské vody můžete začít v rámci dobrodružných sportů na divoké vodě na Ötztaler Ache, v Imstu soutěsce nebo na raftingu či canyoningu, či na kajaku nebo kanoi.

Léčebná síla vody se používá v „Aqua Dome“, v lázních Längenfeld se zábavnými a dobrodružnými aktivitami pro celou rodinu. Plavání nebo rybaření můžete provozovat i kolem Piburger Viz poblíž Oetz, jednom z nejteplejších jezer v Tyrolsku.

Napětí a relaxace v údolí

AREA47 u vchodu do Ötz sama sebe popisuje jako „Konečné venkovní hřiště“ a je unikátní svými „vodními plochami“, jakož i svou pohádkovou nabídkou. Od září 2011 nabízí zdravotní středisko skupiny Künig své léčebné účinky „radonové vody“ na podporu zdraví v různých oblastech použití.

Turistika a horské zážitky

Zdroj: Shutterstock Autor: Filip Rejman

Letní prázdniny a pěší turistika – to je dovolená v Tyrolsku pro turisty! Ještě víc v Ötztalu, který nabízí vše od snadné rodinné kruhové túry až po ledovce pro horolezce nabízející alpské výškové úrovně pro pěší turistiku a trekking: chaty a alpské výlety, tematické stezky, procházky po jezírku, horské stezky. Celkově je zde asi 1600 kilometrů turistických a horských stezek, tras a treků. Vychutnejte si přírodu v nejvyšším bodě Tyrolska!

Cykloturistika

Ötztal je skvělou kombinací přírodních zážitků a sportovních atrakcí pro horské cyklisty a silniční cyklisty. Ötztal je známý pro cyklistické události s kultivovaným statusem. Novinkou je E-Hiken – kombinace turné e-bike a výletu.

Údolí v Alpách je známo, že má tu správnou nabídku pro každého cyklisty: Ötztal. Nezáleží na tom, jak se pohybujete na dvou kolech, inovativní nabídka pochází z toho údolí, které v oblasti událostí nadále vytváří nové akcenty s cyklistickým maratonem Ötztal nebo slavným lovcem sběračů.

Sport & volný čas

Letní Ötztalské údolí je mimořádným místem pro pěší turisty, horolezce, cyklisty a návštěvníky všech věkových kategorií. Pokud hledáte dobrodružství a odpočinek současně, pak Ötztal je pro vás to pravé místo. Od akčních sportů po wellness oázy, Ötztal nabízí vše potřebné pro relaxační dovolenou. Dokonce i ti malí mezi námi mají širokou škálu aktivit: jízda na koni, lezení nebo jen stříkání v různých jezerech nebo plaveckých bazénech.

Zdroj: Shutterstock Autor: Andrey_Popov

Rodinné tipy a exkurze

Děti se brzy stanou malými odborníky na přírodu s duchem zkoumání a touhy po pohybu. Na hoře nebo ve vodě, děti si užijí spoustu akcí. Nové dobrodružné hřiště v Oetzi slibuje zážitek každému dítěti. A maskot „Bergschaf WIDI“, který sídlí v regionu Oetz, je předurčen k nejlepším exkurzím v Ötztalu. Nezapomenutelná rodinná dovolená!

Karta Ötztal

Pokud bydlíte v ubytovacím zařízení, které ještě nebylo zahrnuto v kartě Ötztal Premium, můžete si tyto služby zakoupit s Ötztal Card nabízenou k prodeji po dobu 3, 7 nebo 10 po sobě jdoucích dní (s výjimkou turistického programu). Více informací na adrese oetztalcard.oetztal.com.

Karta Ötztal Premium

Pokud zůstanete u jednoho z prémiových partnerů, využijte výhody karty Premium Ötztal.
Když se přihlásíte v některé z přibližně 300 partnerských firem v Ötztalu, obdržíte Ötztal Premium Card a můžete zažít všechna nejzajímavější údolí zdarma. Karta Ötztal Premium je platná po celou dobu pobytu s výjimkou dne příjezdu do večera odjezdu. Informace na premiumcard.oetztal.com

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button