Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – Pitztal

Lyžování, běh na lyžích, sáňkování a mnoho dalšího! Pitztal není jen jednou z nejlepších destinací v tyrolském Rakousku, ale kromě lyžování a snowboarding zde můžete zažít mnoho další zábavy, mimo svahy zažít přírodu z její nejkrásnější strany.

Jak se dostat do překrásné tyrolské krajiny v blízkosti Pitztalu v rakouském okrese Imst?Můžete realizovat cestu za vaším rekreačním pobytem prostřednictvím auta, vlaku nebo pohodlně letadlem. Záleží jenom na vás, pro jaký druh dopravního prostředku se rozhodnete.

Při cestování automobilem musíte mít na paměti rychlostní limity pro jízdu na rakouských silnicích a dálnicích (je zde zapotřebí dálniční známka podobně jako v naší republice), v zimním období musíte myslet na potřebné zimní vybavení v Rakousku.

Cestování vlakem má nepochybně také své výhody. S Deutsche Bahn se dostanete do Pitzalu od pouhých 39EUR. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, budete se muset obrátit ještě na pronajímatele voucherů, který ze stanice Imst dopravuje turisty do údolí Pitztalu na ubytování autobusovou dopravou.

Cestování letadlem je samozřejmě nejpříjemnější variantou, protože je velmi rychlé a extrémně komfortní. Nejbližší letiště je v Innsbrucku, který leží přibližně 60 kilometrů od Pitztalu. Po přistání vás doprava Four Season Travel Shuttle dorpaví k požadovanému ubytovacímu zařízení. A po příjezdu se můžete těšit na kouzelnou dovolenou plnou krásných zážitků a úchvatné tyrolské přírody.

Zdroj: Shutterstock Autor: fritz16

Pitztal leží na jihu severního Tyrolska, v krásných rakouských Alpách. Proto, když přijedete do Pitztalu, obdivujte alpskou krajinu: procházíte se kuriózními lesy, horskými loukami, velkolepými panoramaty hor a podél tekoucích řek. Vychutnejte si čerstvý horský vzduch.

LANOVKY V PITZTALU

Moderní lanovky jsou návštěvníkům tohoto regionu k dispozici celoročně, tedy nejenom v létě, ale také pro nerušené sportovní vyžití i v zimě. Podrobnější údaje o lanovkách na Hochzeiger, Rifflsee a Pitztaler Gletscher je možnop si vyhledat před odjezdem do Pitztalu.

ATRAKCE V PITZTALU

Příroda, kultura, sport a jedinečná horská panoramata: objevte všestrannost údolí s těmito tipy:

10 letních vrcholů v Pitztalu

15 zimních vrcholů v Pitztalu

objevování přírodních krás na stezce v přírodním parku Kaunergrat – Pitztal

vychutnávání si cappuccina v neuvěřitelné výšce 3500 metrů n.m. v místní kavárně Café 3 440

fascinující svět borovice na výstavě borovic v Jerzens

výstava ve Stamserhaus (nejstarší statek v Tyrolsku)

bouldering v převedeném Stadlu

další výletní tipy v okolí Tyrolska

JÍDLO A PITÍ V PITZTALU

Mnoho hostinců a restaurací vás zde naprosto nadchne. V Pitztalu najdete velký výběr domácích tyrolských lahůdek. Pizzy, hamburgery, vegetariánská jídla a mnoho dalších populárních specialit a lahůdek je také v nabídkách hostin a restaurací. Můžete zavítat do Restaurace Arzl, Restaurace ve Wenns, Restaurace v Jerzens či Restaurace v St. Leonhard.

TURISTIKA V PITZTALU

Přes 380 km různých turistických stezek vás čeká v oblasti tyrolského Pitztalu. Je to něco velmi zvláštního – tyrolský Pitztal se skrývá mezi oblastmi Ötztal a Kaunertal. Dostaňte se na úpatí nejvyššího tyrolského ledovce Pitztal (3440 m), splňte si tuto alpskou výzvu a užijte si svět dobrodružství. Pitztal je místo s vesnickými stavbami, rodinnou atmosférou a skutečnou srdečností. Každý, kdo přijde do Pitztalu, rychle opustí starosti každodenního života a relaxuje – strmě stoupající skály a gigantické vodopády.

Projděte se kolem Rifflsee – nejvyšší horské jezero v Tyrolsku (2 232 m), projděte se pohořím Hochzeiger s nezapomenutelným panoramatem nebo se zúčastněte alpských procházek s průvodcem a ochutnejte místní speciality. Hlavním mottem Pitztalera je: “Každý, jak se mu líbí“ a může být ideálním průvodcem také pro vaši dovolenou.

Možná vás budou zajímat ceny v Pitztalu. Určitě potěšíme rodiny s dětmi, neboť v tyrolském Pitztalu je pro rodiny připraveno zlevněné vstupné. S Pitztaler Freizeitpass získají mnoho služeb zdarma v rámci trávení jejich dovolené. Díky kartě Glacier Park můžete flexibilně vychutnávat přírodu. S kartou Gletscherpark můžete využít 10 lanovek, Kaunertal Glacier Road a více než 20 partnerů s jednou jízdenkou! Karta je platná pouze na ledovec Pitztal, Rifflsee, Hochzeiger, Imsterberg, Kaunertal, Naturparkhaus, Kaunertaler a horské dráhy Fendels / Sattelklause.

ZIMNÍ SPORTY V PITZTALU: VÍCE NEŽ SKI NEBO SNOWBOARD

Lyžování, běh na lyžích, sáňkování a mnoho dalšího! Pitztal není jen jednou z nejlepších destinací v tyrolském Rakousku, ale kromě lyžování a snowboarding zde můžete zažít mnoho další zábavy, mimo svahy zažít přírodu z její nejkrásnější strany.

Zdroj: Shutterstock Autor: Pawel Kazmierczak

Zapomeňte na zbytek starostí při lyžování v zasněžených horách Pitztal nebo běžkovém lyžování v perfektně upravených údolí, na ledovci Pitztal, v Rifflseegebiet nebo působivém přírodním parku Kaunergrat. Zimní turistika, bruslení, curling a rybolov na ledě jsou dalšími oblíbenými aktivitami v Pitztalu. Sáňkování na jedné z mnoha sáňkovacích ploch nebo romantickou jízdu saněmi dokončí zimní dovolenou v Pitztalu. Zmrazené vodopády poskytují vertikální adrenalin. V zimě jsou v Pitztalu k dispozici nesčetné vodopády pro lezení v ledu. Bez ohledu na to, zda chcete jen vyzkoušet módní sport nebo jste již léta v lezecké scéně, v Pitztalu máte na ledě k dispozici různé úrovně obtížnosti.

Lyžařská škola Pitztaler Skihütte a lyžařská škola Hochzeiger vám nabízí vhodný podpůrný program (např. lyžařské závody s vyznamenáním) a můžete prožít i zimní zábavu ve večerních hodinách. Nejvyhledávanějšími místy, nejen pro rodinnou dovolenou v Pitztalu, jsou noční sáňkařská dráha na Hochzeigeru, tréninkový výtah v Mandarfenu nebo lyžařský zámek Pitztal. Zažijte si různorodost zimních sportů v Pitztalu.

Zdroj: Shutterstock Autor: Rene Uxa

LÉTO V PITZTALU

V létě se můžete v Pitztalu kochat jedinečnou přírodou, provozovat turistiku, věnovat se feratám nebo horolezectví všech druhů obtížnosti. Vychutnejte si krásnou letní tyrolskou horskou krajinu. Pitztal v létě je něco unikátního a lanové dráhy Pitztal Glacier a Hochzeiger vás zvou k návštěvě.

Mapa dostupného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button