Kam v RakouskuTyrolskoZimní dovolená v Rakousku

Tyrolsko – skiareál Sölden

Lyžování na ledovci je v Söldenu v okrese Imst hlavní dominantou. Lyžaři zde mohou využít tři vrcholy pro tento typ lyžování, každý přes 3000 m výškově zprostředkovávající sněhové podmínky. Přijměte výzvu “Big 3 Rally“ – 50 km dlouhá trať svahů, která vás zavede na všechny tři vrcholy. Sölden je také znám jako mecca snowboardu a má velmi živý noční život s nespočetnými bary a kluby, které zabaví všechny turisty až do ranních hodin.

Zdroj: Shutterstock Autor: Luboslav Tiles

Zkombinujte lyžování se zábavným programem v Söldenu a užijete si super dovolenou snů.
Sölden je navíc také oblíbeným lyžařským rezortem Jamese Bonda, figuroval v sérii agenta 007 s názvem Spectre.

Pokud budete potřebovat nějaké dobré tipy pro ubytování, tak zde máte doporučení: Hotel Erhart, Hotel Regina a Hotel Bergland.

Mezi speciální nabídky rezortu Sölden patří lyžování pro děti zdarma. Zdarma helma pro děti při zarezervování vybavení, zdarma lyže a lyžařské boty a pro 2 děti ve věku 10 let a méně. Pokud si dospělí objednají to samé, dětský skipass dostupný pro všechny děti ve věku 4 – 7 let pouze za €1 za den.

Zdroj: Shutterstock Autor: Lu Mikhaylova

Lyžování k maximální spokojenosti v jedné z rakouských největších ledovcových oblastí.

Ledovec Rettenbach a Tiefenbach jsou charakteristické perfektně udržovanými svahy obklopenými úchvatnou Alpskou scenérií. Oba ledovce jsou vzájemně propojeny scénickým, 1,7 km dlouhým tunelem “Rosi Mittermeier Road Tunnel“.

Lyžaři mohou využít této výhody úžasného lyžařského tunelu situovaného ve výšce 3240 m n.m., který zaručuje rychlou a snadnou změnu z ledovce Rettenbach na ledovec Glaciergletscher.

Zdroj: Shutterstock Autor: Tatiana Popova

V Söldenu mají lyžaři na ledovci k dispozici 8 lyžařských vleků a gondol s průměrnou kapacitou 16 500 osob za hodinu a 34,3 km lyžařských tratí zajišťujících perfektní lyžařskou dovolenou v Rakousku.

Ledovec Tiefenbach je možno specifikovat jemně se vlnícími a širokými svahy, což vytváří unikátní podmínky pro začátečníky nebo všechny ty, kdo dávají přednost lyžování v poklidném terénu.

Naopak pro pokročilé lyžaře je nejvhodnější náročný terén ledovce Rettenbach. Experti mohou zdokonalit své schopnosti na svazích, kde každoročně na konci října FIS Alpský Lyžařský Světový Pohár zahajuje sezónu prvními mužskými a ženskými lyžařskými závody.

Díky Europa Test & Exhibition Center na ledovci Rettenbach a AMER-Station. Sölden je jediným zimním sportovním rezortem na celém světě, který provozuje mezinárodní Test Center zahrnující nejdůležitější partnery pod jednou střechou.

Sölden lyžařské středisko nabízí svým návštěvníkům nejenom špičkovou úroveň upravených lyžařských svahů, 8 lyžařských vleků. Je vyhlášený i pro svoji tradiční rakouskou kuchyni v Rettenbach Glacier Restaurant  a Tiefenbach Glacier Restaurant.

V neposlední řadě mohou ubytovaní hosté navštěvovat místní lyžařské školy, nakoupit si lyžařské vybavení a suvenýry pro své příbuzné a známé ve sportovních obchodech.

Pokud by se návštěvníci obávali přeplněných parkovišť a problémů se zaparkováním jejich aut, lyžařské středisko zajišťuje parkoviště pro soukromá vozidla a autobusy.

Mapa ubytování v okolí skiareálu Sölden :


Booking.com

Oficiální stránky skiareálu zde.

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close