Kam v RakouskuTyrolsko

Tyrolsko – St. Johann

Tyrolsko vás nadchne svými malebnými vesnicemi a vřelou pohostinností.

St. Johann v Tyrolsku

V této vysoko položené alpské oblasti s ledovcovým terénem byste měli zhlédnout Innsbruck, Ötztal, Stubaital a Zillertal. Kouzelnými oblastmi jsou v tomto rakouském regionu i Seefeld a Kitzbühel, které na rozdíl od Arlbergu s extrémně příkrými svahy nabízí návštěvníkům táhnoucí se pastviny, které jsou příhodné pro strávení rodinné dovolené. Tyrolsko vítá své turisty atmosférou rustikální útulnosti, které se říká gemutlichkeit.

Zdroj: Shutterstock Autor: Boris-B
Zdroj: Shutterstock Autor: pluut

St. Johann nabízí převážně ceny a zimní atrakce směřované na rodinné vyžití a zábavu. Malebná vesnice je situována na úpatí hory Kitzbühelerhorn, kam se turisté mohou nechat vyvézt místním lyžařským vlekem.

V zimním období mohou zastánci procházek zasněženou krajinou využít 100 km udržovaných tras, 60 km lyžařských sjezdovek pro začátečníky i mírně pokročilé, ale také nechat se zapsat do excelentní lyžařské školy St. Johann ski school, která má skvělou reputaci pro zájem o rodiny a začínajíce lyžaře. Objednejte si hodinu lyžování na telefonním čísle 05352 64 777. Jedenkrát nebo dvakrát za týden je nabízeno noční lyžování a toboganing.

Rozhodli jste se pro pobyt v St. Johann? Budete potřebovat doporučení pro ubytování. Nejlepší variantou je hotel Gästhof Post, historický starý penzion s přátelským, rodinně orientovaným přístupem s více než 700 letou historií. Fasáda hotelu je tvořena freskou, která upoutá pozornost každého výletníka. Parkování za hotelem je zdarma.

Zdroj: Shutterstock Autor: Lukas Gojda

Kouzelná vesnička Söll nabízí hostům bohatou škálu rekreace a nádech tyrolské typické krajiny. V zimě je vesnice oblíbená hlavně u britských lyžařů, kteří zde mohou obdivovat SkiWelt, nejdelší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku na 250 km udržovaných sjezdovek s 93 lyžařskými vleky. Söll může nabídnout také zábavu po lyžování a noční život, lidé holdující večírkům mohou navštívit hostince Pub 15, Whisky Mühle nebo Salven Stadl. Ubytování zde můžete nalézt ve dvou místních hotelích – Hotel Tulpe (telefonní kontakt 05333 52 23) či Postwirt Hotel (telefonní kontakt 05333 50 81, www.tiscover.at/postwirt-soell.at).

Císařský sál

Městské centrum s Kaisersaalem nabízí prostory pro akce všeho druhu, semináře a konference. Kaisersaal s technikou jeviště a haly, foyer s barem, dvěmi seminárními místnostmi, stejně jako stravovací areál s plně vybavenou kuchyní jsou k dispozici podle vašich potřeb. Technická zařízení jsou aktuální.

Knihovna multimédií

Knihovna médií se nachází v podkroví základní školy a je přístupná výtahem bez bariér. Kromě velkého výběru knih, učebnic a audioknih pro všechny věkové kategorie je také k dispozici pěkná sbírka DVD.

Muzeum

Muzeum St. Johann in Tirol představuje vybrané témata o historii místa ve dvou podzemních historických budovách a domy se zaměřují na výstavu „skalní – mýtus a zkušenosti Kaisergebirge“. V galerii na horním patře jsou vystaveny výstavy současného umění.

Zdroj: Shutterstock Autor: pluut

Koasastadion

Koasastadion je St. Johanner Sportstadion a má přírodní trávu, tréninkové hřiště s reflektory a přírodní trávou, tréninkové hřiště bez světlometů s přírodní trávou, víceúčelový dvůr s umělým trávníkem na fotbal, basketbal a volejbal. K dispozici je také atletický areál s běžeckou tratí, zařízením pro dlouhé skoky a výstřely, bruslařský park a jídelna. V zimě je Koasastadion využíván pro běžecké lyžování.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button