Kam v RakouskuTyrolskoZimní dovolená v Rakousku

Tyrolsko – Stubaital

Vyslovíte-li název Stubaier, každému se v mysli vybaví největší lyžařské středisko na ledovci v Rakousku, které je vzdáleno pouhých 45 minut jízdy vozidlem od lyžařského rezortu Innsbruck.

Stubaital je synonymem pro lyžování.

Lyžaři zde mohou využít 26 lanovek a vleků pro lyžování a sníh je zde zaručen od října do června díky příhodné poloze na ledovci.

Zdroj: Shutterstock Autor: travelpeter

Zdroj: Shutterstock Autor: Guenter Purin

Největším lákadlem tohoto rezortu se stala nová lanovka 3S Eisgrat, která je dlouhá 4,7 km a je nyní nejdelší lanovkou v Alpách.

Pohodlná jízda je zajištěna dvěma nosnými lany a jedním tažným lanem, čímž je zabezpečena poklidná jízda a stabilita při větrných podmínkách. Jakmile se dostanou návštěvníci této lanovky do mezistanice, mohou si buď dále užívat výletu touto lanovkou nebo přestoupit v úrovni podlahy na lanovku Gamsgarten. Pokud byste chtěli znát bližší informace o lanovce 3S Eisgrat, tak nabízí 24 míst k sezení a 8 míst k stání v každé z kabin, celkově je zde 48 kabin s wifi připojením zdarma.

Zdroj: Shutterstock Autor: Thomas Schwarz Fotografie

Stubaier je také někdy nazýván lyžařským střediskem vhodným pro rodinnou rekreaci v Rakousku.

V letech 2009-2013 získal ocenění jako nejvhodnější lyžařské středisko pro rodiny v Alpách (ADAC Skiguide). V BIG Family Ski-Campu se proškolení lyžařští instruktoři postarají o děti. Je pravidlem, že děti do věku 10 let musí lyžovat vždy v doprovodu 1 rodiče zdarma.

Sportovní lyžaři zde mají také výborné podmínky pro provozování tohoto koníčku, kdy mohou absolvovat 10 km dlouhý sjezd od horní stanice Wildspitz (3 210 m n.m.) do údolní stanice (1 750 m n.m.).

Lyžovat je možno na 5 ledovcích

Eisjochferner, Windachferner, Gaisskarferner, Daunferner a Fernauferner.

V průběhu lyžování mohou sportovci využít široké nabídky tradičních rakouských pokrmů v místních restaurací, např. restaurace v Eisgratu či Gamsgartenu.

Lyžařské středisko Stubaier má otevřeno od 8:30 hod. do 16:00 hod., poslední jízda může být realizována v 16:15.

Mapa ubytování v Stubaital:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button