Dolní RakouskoKam v Rakousku

Dolní Rakousy – Údolí Wachau – Jauerling-Wachau Nature Park

Jauerling-Wachau Nature Park se nachází v okrese Krems-Land a nabízí nepřeberné množství aktivit pro dospělé i děti.

Úchvatné budou zážitky z jízdy po Schneeberg železnici a v Raxalpe kabinové lanovce v rámci horské exkurze nebo plavba na člunu po Dunaji známá jako Wachau, kdy budete moci spatřit nejúžasněji situované opatství v Rakousku Melk.

Zdroj: Shutterstock Autor: trabantos

Jauerling-Wachau Nature Park – jednou z možností jak zde trávit čas je Tematická cesta. Pěší turistika zde je zážitek z přírody, sportovní zážitek, relaxace i trvalá vzpomínka a prostřednictvím tematických cest je přinášeno vaší cestě vzrušení a cílů. Tematické cesty zde slouží i k předávání poznatků o přírodě a historii regionu.

 

Zdroj: Shutterstock Autor: Sergey Fedoskin

Druhou možností, jak trávit čas v tomto přírodním parku, jsou Turistické stezky v rámci Přírodního parku Jauerling-Wachau po slunných vinicích, podél kamenných teras a suchých kamenných zdí, meruňkových sadů, přírodních bukových lesů, stinných lesních krajin, krásných luk, kolem zřícenin hradů a zámků s výhledem na volně tekoucí Dunaj, přes Alpy a na Waldviertel. Kruhové cesty jsou vyznačeny jedním směrem se žlutými značkami, očíslovány a vždy vedou zpět k výchozímu bodu. Robustní boty, nepromokavé oblečení a jídlo jsou předpokladem pro vaše bezpečné a krásné procházky.

Zdroj: Shutterstock Autor: Balakate

Po pěší túře můžete zamířit do nejlepších Wachau vináren a na Waldviertler. Většina taveren a tradičních hostinců je turistům k dispozici v Naturparkhaus am Jauerling celoročně. Kromě toho se zde návštěvníci mohou těšit z nejkrásnější historických vesnic v Rakousku oceněných Dörfer Österreichs freuen – jako světového dědictví UNESCO Wachau. Celkově máte možnost volby mezi 21 kruhovými turistickými stezkami v přírodním parku. Digitální plánovač tras, směry a GPS lokaci do kruhových linek lze nalézt na interaktivní turistické mapě v areálu přírodního parku.

Drei-Kirchenweg spojuje tři mimořádné kostely v tomto přírodním parku, a to Die Mutterpfarre Weitental (Hl. Stephanus), die Wallfahrtskirche Heiligenblut (Hl. Andreas) a die Wallfahrtskirche Maria Laach (Maria Himmelfahrt). V době dávné minulosti chovatelé vinic v této oblasti chránili nejvzácnější věc panství Wachau: hrozny. Je zde pěstováno certifikované víno a místní se starají o své hosty tak pečlivě, jak se jejich předchůdci starali o hrozny.

Zdroj: Shutterstock Autor: rorue

Víkendová turistika s přepravou zavazadel, romantický výlet na hrad nebo dovolená na farmě v přírodním parku Jauerling-Wachau a mnoho dalšího patří k celé řadě rekreačních nápadů, které zde mohou návštěvníci parku realizovat.

 

 

Kulturní krajina Wachau

Wachau je romantické údolí Dunaje mezi městy Melk a Krems. Návštěvníci zde mohou spatřit mnoho architektonických klenotů, a to hrady, zámky, kláštery, zříceniny, pevnosti, ale i rozsáhlé vinohrady.

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close