Kam v RakouskuVídeň

Vídeň – Graben

Graben Vienna patří mezi nejnavštěvovanější nákupní ulice ve Vídni, kde si každý návštěvník vybere ze široké nabídky obchodů nabízejících unikátní rakouské výrobky.

Nejrušnější ulicí v centru Vídně je Graben. Zajímavostí je, že na začátku této ulice se nachází malé náměstí, které nese název podle “železného“ dřevěného kmenu, do kterého dle tradice zatloukl každý tovaryš přicházející do služby do Vídně od roku 1533 hřebík. V ulici Graben se nachází velké množství památek, např. Esterhazyovský dům, dům, ve kterém pobýval polský hudební skladatel Chopin, budova Neues Haas Haus navržená architektem Holleinem.

Graben je obklopen mnoha významnými památkami ve Vídni, a to místy jako Stephansplatz, Kohlmarkt, Naglergasse, Tuchlauben a Petersplatz.
Většina budov pochází ze 17. a 18. století a můžete zde najít tradiční obchody. Některé z těchto obchodů mají dlouho tradici a byly oblíbené už za časů, kdy bylo Rakousko pod vládou panovníků. Mezi tyto tradiční obchody patří obchod s porcelánem Augarten, královské klenoty Heldwein, královská parfumerie Nägele & Strubell. Na místě původního královského obchodu s pánským oblečením dnes stojí obchod H & M, kde je do dnešních časů zachován noblesní interiér. V Grabenu můžete posedět v mnoha kavárnách a restauracích nacházejících se mezi těmito obchody. Jednou z nejznámějších kaváren je zde Kavárna Hawelka, která je otevřená od roku 1939, kde mohou návštěvníci potkat mnoho známých rakouských umělců vychutnávajících si staromódní atmosféru. Pro gurmány doporučujeme zavítat do obchodu Julius Meinl na konci Grabenu (roh Naglergasse). Kromě prvotřídních káv, zmrzliny a zákusků zde můžete zakoupit i suvenýry z Vídně. Pro milovníky výborných vín nabízí Julius Meinl vína z jedinečných vinných sklepů v suterénu budovy.

Graben Vienna patří mezi nejnavštěvovanější nákupní ulice ve Vídni, kde si každý návštěvník vybere ze široké nabídky obchodů nabízejících unikátní rakouské výrobky.

Zdroj: Shutterstock Autor: Adisa

 Mapa volného ubytování v okolí:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button