Kam v RakouskuVídeň

Vídeň – Labyrinth

Budete-li poblíž zámku Schönbrunn, tak nezapomeňte se svými dětmi zavítat do barokních zahrad, kochejte se krásou zámeckého areálu. Děti si zde mohou užít spoustu jedinečné zábavy v Labyrinthu.

Zdroj: Shutterstock Autor: cge2010

Víte, který zámek patří v Rakousku k nejnavštěvovanějším? Pokud jste hádali, že se jedná o Zámek Schönbrunn, měli jste pravdu. Tento architektonický skvost je situovaný nedaleko Vídně.

Původně se jednalo o lovecké sídlo, které bylo po zničení Turky přebudováno na jedinečnou a majestátní císařskou letní rezidenci stavitelem J.B. Fischerem z Erlachu. V 1. polovině 18. století byl zámek přestavěn a rozšířen dle stylu Versailles ve Francii. Schönbrunn je od roku 1996 zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Nenechte si ujít návštěvu překrásných barokních zámeckých zahrad ve francouzském stylu.

Vás a vaše děti určitě nadchne malá zoologická zahrada, která je nejstarší na světě. Dalšími lákadly zámku Schönnbrunn jsou skleníky, procházka zámeckým parkem s Neptunovou kašnou, kolonáda Gloriette.

Neméně zajímavé jsou obrazy všech potomků panovnice Marie Terezie či posmrtná maska Napoleonova syna Orlíka, který na zámku zemřel. V současné době je areál Zámku Schönnbrunn využíván ke kulturním a společenským událostem (koncerty Vídeňské filharmonie, setkání významných organizací či pořádání svateb).

Velkým lákadlem Zámku Schönnbrunn se stalo také bludiště, které zde bylo založeno kolem roku 1720. Původně mělo bludiště čtyři kvadranty se středovým pavilonem a nesčetně cest mez vysokými, úzkými živými ploty a plnilo relaxační účel, toto klasické bludiště bylo určeno pro procházky v příjemném prostředí zámeckého areálu. Postupně bylo bludiště opuštěno a od roku 1892 neplnilo svou funkci. V roce 1999 dochází k znovuotevření nového Labyrinthu neboli Maze na ploše 1 715 m2 v duchu historického modelu s tisovými živými ploty.

Co více může potěšit rodiny s dětmi než dechberoucí prohlídka zámku, procházka zámeckými zahradami a rekonstruovaný Labyrinth se svými tajemstvími. Aktuálně se Labyrinth rozkládá na ploše 2 700 m² a nabízí spoustu her pro návštěvníky všech věkových kategorií, např. skákání přes skákací desky či obrovský kaleidoskop, který vám umožní vidět se z každého možného i nemožného úhlu. Atleticky zaměření malí návštěvníci mohou vylézt na „šplhací stožár“ a zazvonit na zvonek upevněný nahoře pro štěstí.

Pokud jste matematicky zaměření a jakékoliv úkoly k logickému vyřešení jsou pro vás výzvou, zdejší matematická hádanka bude to pravé pro vás. A pro velmi chytré počtáře je zde připravena také mnohem složitější verze! Labyrinth je hravé místo pro návštěvníky všech věkových kategorií, aby si zde odpočinuli a bavili se.

Nicméně samým vrcholem Labyrinthu je Labyrinthikon dětské hřiště, které bylo navrženo odborníkem na design hřišť Günterem Beltzigem. Ocitnete se na hřišti experimentování a zábavy pro všechny generace.

Zdroj: Shutterstock Autor: FrimuFilms

Mapa volného ubytování v okolí:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button