Kam v RakouskuVídeň

Vídeň – zámek Schönbrunn

V žádném případě nesmíme zapomenout na skvost situovaný nedaleko Vídně, a to Zámek Schönbrunn.

Zdroj: Shutterstock Autor: photosounds

Původně bylo na místě zámku umístěno lovecké sídlo, které však bylo zničeno Turky.

V letech 1695 – 1713 zde byla vystavěna jedinečná a majestátní císařská letní  rezidence stavitelem J.B. Fischerem z Erlachu. Zámek byl v následujících letech (1744 – 1749) přestavěn a rozšířen dle stylu zámku ve Versailles ve Francii. Schönbrunn je od roku 1996 zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Nenechte si ujít návštěvu překrásných zámeckých zahrad ve francouzském stylu. Pokud se chcete dozvědět mnohem více o Schönbrunnu i ostatních velkolepých památkách ve Vídni, tak doporučuji zakoupit literaturu včetně průvodce Vídní.

Zdroj: Shutterstock Autor: Nataliya Nazarova

V rámci prohlídky zámku si mohou návštěvníci vybrat dvě prohlídkové trasy, a to trasu Imperial Tour, která se zaměřuje na vyobrazení různých stylistických období imperiální monarchie a život těch, kteří na zámku v průběhu staletí bydleli. Pokud si vyberete ke zhlédnutí tuto trasu, tak uvidíte státní komnaty a soukromé apartmány Franze Josefa a Sisi. Druhá prohlídková trasa s názvem Grand Tour ukáže návštěvníkům státní komnaty a soukromé apartmány imperiálního páru, ale navíc také cenné interiáry pocházející z 18. století, tedy z časů Marie Terezie. Novinkou je možnost zakoupení tzv. Sisi ticket, kdy mohou návštěvníci navštívit nejenom Schönbrunn Palace, ale také Hofburg Vienna a Hofmobiliendepot – imperiální kolekci nábytku v rámci 1 roku od zakoupení lístku.

Co byste neměli minout při prohlídce zámku? Určitě vás a vaše děti nadchne malá zoologická zahrada, která je nejstarší na světě. Dalšími lákadly zámku Schönnbrunn jsou barokní zahrady, bludiště, skleníky, procházka zámeckým parkem s Neptunovou kašnou, kolonáda Gloriette, neméně zajímavé jsou obrazy všech potomků panovnice Marie Terezie či posmrtná maska Napoleonova syna Orlíka, který na zámku zemřel.

V současné době je areál Zámku Schönnbrunn využíván také ke kulturním a společenským událostem, jako jsou koncerty Vídeňské filharmonie, setkání významných organizací nebo dokonce pro pořádání svatebních oslav.

Oficiální web zde.

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button