Kam v RakouskuVídeň

Vojenské muzeum Vídeň

Máte děti, které se zajímají o techniku, vojenské a námořní artefakty spjaté s důležitými momenty významných bitev v celosvětovém měřítku? Pokud jste odpověděli na tuto otázku kladně, tak určitě musíte zavítat do Muzea vojenské historie ve Vídni (Heeresgeschichtliches Museum), kde se spojují do jedinečného celku vojenské dějiny, technologie a věda, umění i architektura.

Vojenské muzeum – Heeresgeschichtliches Museum Vídeň

 

Zdroj: Shutterstock Autor: slavapolo
Zdroj: Shutterstock Autor: Kiev.Victor

Budova muzea má zajímavou historii.

Stavba celého komplexu budov byla započata v 50. letech 19. století a měla plnit především vojenský účel, byla nazývána Arsenálem (Waffenmuseum). Celková stavba, vybavení interiérů sbírkami a další architektonické aktivity trvaly neuvěřitelných 35 let.

S počátkem I. světové války v roce 1914 bylo muzeum uzavřeno, nicméně bylo opětovně otevřeno v roce 1921. Návštěvníci zde mohli spatřit Válečnou galerii I. světové války. Po Anschlussu Rakouska německou říší v roce 1938 bylo toto muzeum podřízeno náčelníkovi vojenských muzeí v Berlíně a v roce 1940 sloužilo pro uspořádání výstavy s kampaní II. světové války. Stejně jako u ostatních vídeňských muzeí i zde započalo přemisťování nejcennějších sbírek do Berlína v roce 1943. V září 1944 bylo armádní Heeresgeschichtliches Museum těžce postiženo americkým bombardováním a bylo zničeno severovýchodní křídlo celého komplexu včetně skladů. V průběhu bitvy u Vídně v dubnu 1945 byla znehodnocena také oblast arzenálu, ztráty byly značné. Bylo nezbytné v roce 1946 začít s rekonstrukcí muzejních budov, která počítala se změnou koncepce muzea z válečného na historické a v současné době je jedním z prvotřídních kulturních, uměleckých, technických i přírodovědných muzeí ve světovém měřítku.

Ve sbírkách hlavní budovy si mohou nadšenci historie, především vojenských a námořních sbírek, prohlédnout přibližně 500 roků rakouských a evropských dějin. Budova je jako umělecké dílo zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zdroj: Shutterstock Autor: Maryna Pleshkun

Jistě vás budou zajímat další podrobnosti související s muzeem.

Vojenské muzeum je otevřeno denně v době 9.00-17.00. Dospělí zaplatí 6 €, snížené vstupné je 4 € (studenti, osoby se zdravotním postižením, senioři), osoby do 19 let mají vstup do muzea zdarma. Prohlídky jsou možné pouze s průvodcem. Určitě vás potěší, že po celém muzeu je volný přístup k internetu. Zvířata nemají přístup do muzea povolen, kromě asistenčních psů.

 

Mapa ubytování Vídeň:Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button