Kam v RakouskuVoralbersko

Vorarlbersko – klášter Abtei Mehrerau

Abtei Mehrerau je nádherně umístěn v krajině Bregenzu ve Vorarlbersku v blízkosti Bodamského jezera. Jenom tento samotný fakt nám stačí k tomu, abychom si uměli představit fantastickou a osvěžující přírodní scenérii v tomto místě.

Abtei Mehrerau

Mehrerau je ohromný komplex krásně udržovaných budov kláštera, který byl na začátku své historie založen benediktíny, poté zrušen na začátku 19. století a znovuobnoven v druhé polovině 19. století cisterciány z Wettingenu, kteří koupili tento majetek a usadili se zde. Převzali benediktinské dědictví a pokračovali ve své tradici.

Zdroj: Shutterstock Autor: Yulia_B

Proč byste měli zavítat do těchto končin?

Tak prvořadě pro možnost obdivovat přírodu nedaleko Bregenz u Bodensee, dále pro možnost podívat se do vnitřních prostor tohoto obdivuhodného komplexu, kde najdete opravdu velmi mnoho místností, které vám vyrazí dech. Můžete si procházet knihovny s významnými svazky cenných letopisů, které zde Mehrerau shromažďuje. Ať už zavítáte do Staré knihovny, Velké či Baroktní knihovny, vždy budete uchváceni množstvím svazků, které zde najdete. Zkuste si tipnout, kolik svazků knih se zde nachází? Představte si, že 130 000 svazků. Určitě vás napadne, která kniha je zde nejstarší. Jedná se o Kroniku kláštera Petershausen z 12. století.

Proč se nezajít podívat, jak odlišný je život v klášteře od těch našich? Možná vás překvapí fakt, že se zde vstává už před pátou hodinou ranní, což je doba, která je pro některé nepředstavitelná. Dále se zde všichni věnují vzdělávací činnosti, rozjímají, vaří a udržují zdejší malebné zahrady. Práce je zde pestrá, zavítá sem během roku také velké množství návštěvníků, kterým se zde náležitě věnují.

Doporučujeme prohlídku v Abtei Mehrerau, načerpáte zde mnoho pozitivní energie, budete se moci projít v okolní krajině a přemýšlet o smyslu života.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button