Kam v RakouskuVoralbersko

Vorarlbersko – Bodamské jezero/ Bodensee

Návštěvu tohoto velmi známého jezera v Rakousku by si neměli nechat ujít nadšenci do vodních sportů a cyklisté pro jedno z nejhezčích míst v Rakousku, typické svými nádherně udržovanými cyklostezkami (viz. cyklomapy Rakouska).

Významným geografickým rysem Rakouska je přítomnost jezer, kterých je v této zemi přibližně 580, většinou ledovcového původu.

33 rakouských jezer je větších než 1 km2. Jezera se nacházejí především v Solné komoře (Salzkammergut). Tato je považována za jezerní oblast hojně vyhledávanou turisty pro možnost věnovat se zde vodním sportům a aktivitám jako jsou jízda na jachtě, windsurfing, opalování se, plavání, a také v Korutanech.

Největším z jezer svou rozlohou v Rakousku je Bodamské jezero v okrese Bregenz (Bodensee, 538 km2, rakouská část tvoří 64 km2). Je dobré vědět, jaká jezera zvolit pro vaši budoucí dovolenou s rodinou a dětmi. Přinášíme proto několik důležitých informací o významných jezerech, která stojí za navštívení.

Zdroj: Shutterstock Autor: David HAJES Hajek

Návštěvu tohoto velmi známého jezera v Rakousku by si neměli nechat ujít nadšenci do vodních sportů a cyklisté pro jedno z nejhezčích míst v Rakousku typické svými nádherně udržovanými cyklostezkami v Rakousku.

Patříte-li mezi příznivce a ochránce přírody, tak jistě využijete možnost strávit jedinečnou letní dovolenou s dětmi v této oblasti.

Kromě cyklostezek je zde nesčetné množství turistických stezek, již zmíněných jezer na koupání i národních parků. Největším evropským národním parkem je Hohe Tauern s unikátními druhy fauny (kamzík,  svišť, orel skalní, sup, rudá liška) a flóry (koniklec, protěž, hořec,  bílý krokus)

Dalšími parky k vidění v této oblasti jsou Donau-Auen, Kalkalpen, Gesäuse a Neusiedler See – Seewinkel a Thaytal, který je nejmladším národním parkem Rakouska. Národní rakouské parky jsou jako stvořené pro trávení volného času na letní dovolené v Rakousku.

Zdroj: Shutterstock Autor: David HAJES Hajek

Pokud stále váháte, zda zde strávit svou dovolenou, tak vás možná přesvědčí možnost pořádání jednodenních výletů do okolí Bodamského jezera, trávení volného času relaxací u jezera, projížďka po horských silnicích Vorarlberska nebo túry po horských pásmech rozprostírající se v okolí Bodensee.

Mapa ubytování Bodamské jezero:



Booking.com

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button