Kam v RakouskuVoralbersko

Vorarlbersko – Bodensee

Dovolená v Rakousku s dětmi u jezera je jedinečným zážitkem. Jezer se nachází v Rakousku velké množství (33 jezer větších než 1 km2). Možná vás bude zajímat, které rakouské jezero je největší svou rozlohou. Pokud byl váš tip Bodamské jezero, hádali jste správně.

Zdroj: Shutterstock Autor: David HAJES Hajek

Hraniční Bodamské jezero (Bodensee) zabírá 538 km2, přičemž v rakouské části zaujímá 64 km2. Jaké rakouské jezero je považováno za nejneobvyklejší?

Jedná se o Neziderské jezero, jediné stepní jezero ve střední Evropě. Návštěvu tohoto nejníže položeného jezera v Rakousku by si neměli nechat ujít milovníci ptáků, nadšenci do vodních sportů a cyklisté pro jedno z nejhezčích míst v Rakousku pro své nádherně udržované cyklostezky.

 

Zdroj: Shutterstock Autor: David HAJES Hajek

Jezera se nacházejí v Solné komoře (Salzkammergut), která je považována za jezerní oblast hojně vyhledávanou turisty.

Bodamské jezero patří mezi nejvyhledávanější turistická letoviska.

Je dobré vědět, jaká jezera zvolit pro vaši budoucí dovolenou s rodinou a dětmi, proto zde uvádíme několik důležitých informací o významných jezerech, která stojí za navštívení.

Okolí Bregenz je výborně uzpůsobeno pro cykloturistiku, jízdu na kolečkových bruslích nebo běh.

Cyklisté se mohou vydat na 268 km dlouhou trať podél břehu jezera Bodensee Radweg. Jízda na horských kolech je zde samozřejmě také možná do hor. Zajímavostí pro cyklisty obdivující ptáky je příležitost prozkoumat největší přírodní rezervaci v regionu – Rhine River Delta na 5000 akrech luk s více než 330 druhy ptáků, písečnými plážemi a několika přestávkami na odpočinek a občerstvení.

Bodamské jezero

Návštěvu tohoto velmi známého jezera v Rakousku by si neměli nechat ujít nadšenci do vodních sportů a cyklisté.

Patříte-li mezi příznivce a ochránce přírody, tak jistě využijete možnost strávit jedinečnou letní dovolenou s dětmi v této oblasti.
Kromě cyklostezek zde je nesčetné množství turistických stezek, již zmíněných jezer na koupání i národních parků.

Největším evropským národním parkem je Hohe Tauern s unikátními druhy fauny (kamzík, kozorožec, svišť, orel skalní) a flóry (koniklec, protěž, hořec, lilie, bílý krokus).
Dalšími parky k vidění v této oblasti jsou Donau-Auen, Kalkalpen, Gesäuse a Neusiedler See – Seewinkel a Thaytal, který je nejmladším národním parkem Rakouska.
Národní rakouské parky jsou jako stvořené pro trávení volného času na letní dovolené v Rakousku, určitě stojí za to tam zavítat.

Pokud stále váháte, zda zde strávit svou dovolenou, tak vás možná přesvědčí možnost pořádání jednodenních výletů do okolí Bodamského jezera, trávení volného času relaxací u jezera, projížďka po horských silnicích Vorarlberska nebo túry po horských pásmech rozprostírající se v okolí Bodensee.

Mapa ubytování u Bodamského jezera:Booking.com

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close