Kam v RakouskuVoralbersko

Vorarlbersko – Bregenz

Město Bregenz – centrum turistického ruchu i kulturního života ve Vorarlbersku.

Bregenz a jeho okolí

Vorarlbersko je rakouskou nejzápadnější spolkovou zemí, což mělo dopad na život v této oblasti, která byla trošku separovaná od zbylých spolkových zemí Rakouska. Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že kulturně a ekonomicky směřuje Vorarlbersko ke Švýcarsku a jižnímu Německu, což má za následek náklady na živobytí vyšší než v ostatních oblastech Rakouska. Tato skutečnost se promítá do cen ubytování v Rakousku, tudíž turisté zaplatí v této spolkové zemi mnohem více ve srovnání s průměrem.

Zdroj: Shutterstock Autor: Bildagentur Zoonar GmbH

Hlavním turistickým cílem v letních měsících se stává Bodamské jezero v severozápadním okraji spolkové země Rakouska, a město Bregenz – centrum turistického ruchu i kulturního života. Bregenz je především známé pro konání Bregenz Festivalu, největší Vorarlberské kulturní události, konané každoročně od konce července do srpna představující všechny žánry od opery po muzikály na plovoucím jevišti přímo na Bodamském jezeře. Na západě je situována oblast Bregenzer Wald, atraktivní oblast malebných vesniček s možností procházek a odpočinkovou venkovskou atmosférou.

Veřejná doprava ve Vorarlbersku je extrémně dobře organizována a zároveň vás nebude stát mnoho s “maximo“ denním/týdenním lístkem (€ 8.50 / € 18.30) pokrývající železniční i autobusovou dopravu přes celou spolkovou zemi, které vycházejí rozhodně levněji než jednotlivě kupované lístky. Lístky je možno koupit na železničních nádražích či u řidičů autobusů.

Jedním z nejhezčích míst v Rakousku v samém srdci oblasti Bregenz Wald je Damüls, nádherně vybudované lyžařské středisko pro zimní dovolenou v Rakousku a v letních měsících tato destinace nabízí ohromující vycházky mírumilovnou vlnící se krajinou venkova.

Které město je považováno ve Vorarlbersku za jedno z nejkrásnějších míst v Rakousku? Zkuste uhodnout odpověď na tuto otázku. Kdo hádal, že se jedná o město Feldkirch, měl pravdu. Procházka přes středověké centrum tohoto města, místní obchůdky a posezení v kavárně si dozajista užijete plnými doušky.

Říká vám něco název Silvretta Hochalpenstrasse? Rakouská úchvatná alpská cesta na horský vrchol, kde můžete pozorovat zasněžený vrcholky Švýcarských Alp neb ose na chvíli zastavit a věnovat čas romantické procházce okolo dokonale čisté přehradní nádrže Silvretta na vaší cestě přes Tyrolské hranice.

Zdroj: Shutterstock Autor: trabantos

Kromě Vorarlberska je celá země odvodňována Dunajem do Černého moře (přítoky Inn, Enžem Traun). Vorarlbersko je odvodňováno Rýnem (23 km) a jeho přítoky do Severního moře. Hlavními řekami Rakouska jsou Dunaj, Inn, Salzach, Enže, Mura, Morava, Dráva.

Pobyt s rodinou u Bodamského jezera někdy nazývaného Lake Constance bude jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Zajímavostí spjatou s Bregenz je výrok francouzského romanopisce Alexandra Dumase, který vykreslil toto jezero jako “kousek ráje na zemi, které slouží Bohu jako zrcadlo“. Bezpochyby je tato oblast jednou z turistických rájů.

Těm, kteří hodlají v kouzelné oblasti Bregenz strávit delší časové období, doporučujeme zakoupit si výhodnou kartu Lake Constance Adventure Card, která vám zajistí volný vstup na všechny trajekty po jezeře a nespočetné množství lanovek. To však není vše. Vstup zdarma budou mít držitelé karty také do 195 muzeí, hradů, plaveckých bazénů a lázeňských resortů pokrývající atrakce v rámci tohoto rozlehlého jezera a čtyř zemí. Třídenní karta stojí € 49. V případě zájmu o tuto kartu kontaktujte turistickou kancelář pro podrobnější informace a ceny za kartu pro dlouhodobější pobyty.

Zdroj: Shutterstock Autor: chriss73

Určitě jste zvědaví, co stojí za doporučení v této oblasti. Pokud chcete zažít dobrodružství v Bregenz, tak využijte jízdy na převozních člunech či trajektech přes Bodamské jezero. V létě si mohou milovníci vodních sportů pronajmout veslovací, pedálové či elektrické čluny, dále se zde nabízí možnost rybaření. Plavci si zde také přijdou na své, mohou plavat 27 kilometrů dlouhou trať podél pobřeží jezera nebo si zaplavat v přístavním bazénu na severním okraji města, který je místními nazýván “Mili“, protože původně to byl vojenský plavecký bazén.

Máte-li chuť se věnovat adrenalinovým sportům, tak kontaktujte Canyoning Team Vorarlberg (www.canyoning-team.com) a zorganizujte si možnost jízdy na raftu či kánoi, paragliding nebo dobrodružství na sněhu, určitě nebudete litovat. Další možností jsou dobrodružné výstupy na hory na Mt Pfander. Turisté mohou vylézt nahoru nebo se svézt Pfanderbahn lanovkou, která je vyveze na vrchol v šesti minutách. Otevřeno je denně od 9 hodin do 17 hodin za cenu € 9,80. Okolí Bregenz je výborně uzpůsobeno pro cykloturistiku, jízdu na kolečkových bruslích nebo běh. Cyklisté se mohou vydat na 268 km dlouhou trať podél břehu jezera. Pokud vás zaujala možnost cyklistického výletu po Bodensee Radweg, tak se informujte o podrobnostech na www.bodensee-radweg.com. Jízda na horskch kolech je zde samozřejmě také možná do hor. Zajímavostí pro cyklisty obdivující ptáky je příležitost prozkoumat největší přírodní rezervaci v regionu – Rhine River Delta na 5000 akrech luk s více než 330 druhy ptáků, písečným plážemi a několika přestávkami na odpočinek a občerstvení.

Pamětihodnosti

Bregenz, jako státní kapitál na Bodamském jezeře, nabízí řadu památek. Historické stavby, tradiční památky a moderní architektura ukazují Bregenz ve všech jeho aspektech.

Pokud budete v Bregenz, určitě byste neměli vynechat následující kulturní možnosti:

  • Festival Bregenz
  • Horní město Bregenz
  • Kirchen Erleben
  • Bregenz lanovka
  • Přístav Bregenz
  • Dům uměni Bregenz
  • Postamt Bregenz
  • Prohlídka města Bregenz s průvodci

Mapa ubytování Bregenz:

 


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button