Kam v RakouskuVoralbersko

Vorarlbersko – Bregenz

Bregenz

Vorarlbersko je rakouskou nejzápadnější spolkovou zemí, což mělo dopad na život v této oblasti, která byla trošku separovaná od zbylých spolkových zemí Rakouska.

Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že kulturně a ekonomicky směřuje Vorarlbersko ke Švýcarsku a jižnímu Německu, což má za následek náklady na živobytí vyšší než v ostatních oblastech Rakouska. Tato skutečnost se promítá do cen ubytování v Rakousku, tudíž turisté zaplatí v této spolkové zemi mnohem více ve srovnání s průměrem.

Zdroj: Shutterstock Autor: Andrzej Puchta

Hlavním turistickým cílem v letních měsících se stává Bodamské jezero v severozápadním okraji spolkové země, a město Bregenz – centrum turistického ruchu i kulturního života. Bregenz je známé pro konání Bregenz Festivalu, největší Vorarlberské kulturní události, konané každoročně od konce července do srpna představující všechny žánry od opery po muzikály na plovoucím jevišti přímo na Bodamském jezeře. Na západě je situována oblast Bregenzer Wald, atraktivní oblast malebných vesniček s možností procházek a odpočinkovou venkovskou atmosférou, kterou byste měli zařadit do míst, která chcete spatřit na vaší jedinečné a nezapomenutelné letní dovolené v Rakousku.

Veřejná doprava ve Vorarlbersku je extrémně dobře organizována a zároveň vás nebude stát mnoho s “maximo“ denním/týdenním lístkem (€ 8.50 / € 18.30). Pokrývá železniční i autobusovou dopravu přes celou spolkovou zemi, které vycházejí rozhodně levněji než jednotlivě kupované lístky. Lístky je možno koupit na železničních nádražích či u řidičů autobusů.

Zdroj: Shutterstock Autor: Bildagentur Zoonar GmbH

Jedním z nejhezčích míst v Rakousku v samém srdci oblasti Bregenz Wald je Damüls. Nádherně vybudované lyžařské středisko pro zimní dovolenou v Rakousku a v letních měsících tato destinace nabízí ohromující vycházky mírumilovnou vlnící se krajinou venkova.

Zdroj: Shutterstock Autor: visualpower

Pobyt s rodinou u Bodamského jezera někdy nazývaného Lake Constance bude jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Zajímavostí spjatou s Bregenz je výrok francouzského romanopisce Alexandra Dumase, který vykreslil toto jezero jako “kousek ráje na zemi, které slouží Bohu jako zrcadlo“. Bezpochyby je tato oblast jednou z turistických rájů.

Těm, kteří hodlají v kouzelné oblasti Bregenz strávit delší časové období, doporučuji zakoupit si výhodnou kartu Lake Constance Adventure Card. Tato vám zajistí volný vstup na všechny trajekty po jezeře a nespočetné množství lanovek. To však není vše. Vstup zdarma budou mít držitelé karty také do 195 muzeí, hradů, plaveckých bazénů a lázeňských resortů pokrývající atrakce v rámci tohoto rozlehlého jezera a čtyř zemí. Třídenní karta stojí € 49. V případě zájmu o tuto kartu kontaktujte turistickou kancelář pro podrobnější informace a ceny za kartu pro dlouhodobější pobyty.

Pokud chcete zažít dobrodružství v Bregenz, tak využijte jízdy na převozních člunech či trajektech přes Bodamské jezero. V létě si mohou milovníci vodních sportů pronajmout veslovací, pedálové či elektrické čluny, dále se zde nabízí možnost rybaření. Plavci si zde také přijdou na své, mohou plavat 27 kilometrů dlouhou trať podél pobřeží jezera nebo si zaplavat v přístavním bazénu na severním okraji města, který je místními nazýván “Mili“, protože původně to byl vojenský plavecký bazén.

Máte-li chuť se věnovat adrenalinovým sportům, tak kontaktujte Canyoning Team Vorarlberg a zorganizujte si možnost jízdy na raftu či kánoi, paragliding nebo dobrodružství na sněhu.

Další možností jsou dobrodružné výstupy na hory na Mt Pfander. Turisté mohou vylézt nahoru nebo se svézt Pfanderbahn lanovkou, která je vyveze na vrchol v šesti minutách. Otevřeno je denně od 9 hodin do 17 hodin za cenu € 9,80.

Okolí Bregenz je výborně uzpůsobeno pro cykloturistiku, jízdu na kolečkových bruslích nebo běh. Cyklisté se mohou vydat na 268 km dlouhou trať podél břehu jezera. Pokud vás zaujala možnost cyklistického výletu po Bodensee Radweg, tak se informujte o podrobnostech na www.bodensee-radweg.com. Jízda na horských kolech je zde samozřejmě také možná do hor. Zajímavostí pro cyklisty obdivující ptáky je příležitost prozkoumat největší přírodní rezervaci v regionu – Rhine River Delta. Na 5000 akrech luk s více než 330 druhy ptáků, písečným plážemi a několika přestávkami na odpočinek a občerstvení.

V Bregenz můžete kromě lyžování s dětmi obdivovat budovy Kapucínského a Thalbach kláštera společně se sbírkami Zemského muzea.

Mapa ubytování Bregenz:


Booking.com

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button