Kam v RakouskuVoralbersko

Vorarlbersko – Doppelmayr Zoo

Zoologická zahrada Doppelmayr v okrese Bregenz byla založena v roce 1963 a je zážitkem pro každou rodinu. Pohodlná procházka přes ZOO, kde se nachází dikobrazi, obří želvy, mývalové, miniaturní oslové, klokani a mnoho různých druhů ptáků, potěší každého návštěvníka bez rozdílu věku. V současné době zde chovají 400 zvířat 70 druhů na 20 000 m2.

Zoologická  zahrada Doppelmayr

Ptáci se v této zoologické zahradě nacházejí ve velkých venkovních uzavřených prostorách u rybníka, ve voliérách na svahu zoologické zahrady Doppelmayr. Návštěvníci zde mohou pozorovat nejen vzácné kachní druhy, ale i papoušky, ptáky kakadu a další opeřence. Najdete zde i sovy, pávy či bažanty, kteří mají velkou oblibu obzvláště u malých dětí.

Vedle jelenů a alpak jsou zde k vidění i exotická zvířata jako zebry, velbloudi a další. Zoologická zahrada je otevřena během celého roku a je vždy přístupná veřejnosti. Parkování u zoologické zahrady je zdarma pro všechny návštěvníky.

Pokud přemýšlíte, kam zavítat s dětmi ve Vorarlbersku, tak Doppelmayr zoologická zahrada bude jistě tím správným tipem pro strávení nádherného odpoledne s dětmi v přírodě při poznávání rozličných druhů zvířat a jejich zvyklostí.

Zdroj: Shutterstock Autor: LuMaXx

 

 

 

 

 

 

 

Oficiální web zde.

Spolková země Vorarlbersko je kouzelnou krajinou s překrásnou krajinou, horami, jezery, vodopády a kulturními
událostmi, které si milovníci relaxačních dovolených nemohou nechat ujít.
Úchvatným zážitkem ve Vorarlbersku jsou také vodopády, např. vodopád Stuibenfall v Ötztalu nebo
vodopád Gries v nejhornější části říčky Pitztal u jezera Rifflsee.
Pro milovníky lyžování a dalších zimních sportů je zde lyžařská oblast Ötztalských Alp mezi Pitztalem,
Kaunertalem a Ötztalem. Velice oblíbené jsou zimní střediska Ischgl, Galtür, Södlen, Plangeross, St.
Leonard im Pitztal, Arzl im Pitztal.
Zajímavostí je, že z Mittelbergu vede podzemní lanovka Mittelbergferner až do výšky 2 840 m n.m., která je nejrychlejší lanovkou na celém světě, cesta trvá pouhých 8 minut! V cílové destinaci se nachází lákadlo pro turisty – Pitztalský ledovec.

Nadšenci mohou lanovkou cestovat ještě dále, až do nadmořské výšky 3 440 m n.m., jedná se o nejvýše
položené místo v Rakousku, které může být dosaženo lanovkou.
V Pitztalu trénuje rakouský reprezentační tým.

Jedním z nejhezčích míst v Rakousku v samém srdci oblasti Bregenz Wald je Damüls, nádherně vybudované lyžařské středisko pro zimní dovolenou v Rakousku a v letních měsících tato destinace nabízí ohromující vycházky mírumilovnou vlnící se krajinou venkova.

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button