Kam v RakouskuVoralbersko

Vorarlbersko – Vyhlídková věž Martinsturm

Pobyt s rodinou u Bodamského jezera může být jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Určitě jste zvědaví, co stojí za doporučení v této oblasti. Chcete-li být stejně jako ostatní návštěvníci fascinováni majestátními freskami, neváhejte s návštěvou Martinsturm a Martinovy kaple!

Vorarlbersko je rakouskou nejzápadnější spolkovou zemí, což mělo dopad na život v této oblasti, která byla trošku separovaná od zbylých spolkových zemí Rakouska. Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že kulturně a ekonomicky směřuje Vorarlbersko ke Švýcarsku a jižnímu Německu, což má za následek náklady na živobytí vyšší než v ostatních oblastech Rakouska. Tato skutečnost se promítá do cen ubytování v Rakousku. Turisté zaplatí v této spolkové zemi mnohem více ve srovnání s průměrem.

Zdroj: Shutterstock Autor: Tsuguliev

Hlavním turistickým cílem v letních měsících se stává Bodamské jezero v severozápadním okraji spolkové země Rakouska, a město Bregenz – centrum turistického ruchu i kulturního života. Bregenz je především známé pro konání Bregenz Festivalu, největší Vorarlberské kulturní události, konané každoročně od konce července do srpna představující všechny žánry od opery po muzikály na plovoucím jevišti přímo na Bodamském jezeře. Na západě je situována oblast Bregenzer Wald, atraktivní oblast malebných vesniček s možností procházek a odpočinkovou venkovskou atmosférou.

Veřejná doprava ve Vorarlbersku je extrémně dobře organizována a zároveň vás nebude stát mnoho s “maximo“ denním/týdenním lístkem (€ 8.50 / € 18.30) pokrývající železniční i autobusovou dopravu přes celou spolkovou zemi, které vycházejí rozhodně levněji než jednotlivě kupované lístky. Lístky je možno koupit na železničních nádražích či u řidičů autobusů.

Jedním z nejhezčích míst v Rakousku v samém srdci oblasti Bregenz Wald je Damüls, nádherně vybudované lyžařské středisko pro zimní dovolenou v Rakousku a v letních měsících tato destinace nabízí ohromující vycházky mírumilovnou vlnící se krajinou venkova.

Zdroj: Shutterstock Autor: Atosan

Které město je považováno ve Vorarlbersku za jedno z nejkrásnějších míst v Rakousku?

Zkuste uhodnout odpověď na tuto otázku. Kdo hádal, že se jedná o město Feldkirch, měl pravdu. Procházka přes středověké centrum tohoto města, místní obchůdky a posezení v kavárně si dozajista užijete plnými doušky.

Říká vám něco název Silvretta Hochalpenstrasse? Rakouská úchvatná alpská cesta na horský vrchol, kde můžete pozorovat zasněžený vrcholky Švýcarských Alp nebo se na chvíli zastavit a věnovat čas romantické procházce okolo dokonale čisté přehradní nádrže Silvretta na vaší cestě přes Tyrolské hranice.

Zdroj: Shutterstock Autor: Salvador Aznar

Kromě Vorarlberska je celá země odvodňována Dunajem do Černého moře (přítoky Inn, Enžem Traun). Vorarlbersko je odvodňováno Rýnem (23 km) a jeho přítoky do Severního moře. Hlavními řekami Rakouska jsou Dunaj, Inn, Salzach, Enže, Mura, Morava, Dráva.

Pobyt s rodinou u Bodamského jezera někdy nazývaného Lake Constance bude jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Zajímavostí spjatou s Bregenz je výrok francouzského romanopisce Alexandra Dumase, který vykreslil toto jezero jako “kousek ráje na zemi, které slouží Bohu jako zrcadlo“. Bezpochyby je tato oblast jednou z turistických rájů.

Těm, kteří hodlají v kouzelné oblasti Bregenz strávit delší časové období, doporučuji zakoupit si výhodnou kartu Lake Constance Adventure Card, která vám zajistí volný vstup na všechny trajekty po jezeře a nespočetné množství lanovek. To však není vše, vstup zdarma budou mít držitelé karty také do 195 muzeí, hradů, plaveckých bazénů a lázeňských resortů pokrývající atrakce v rámci tohoto rozlehlého jezera a čtyř zemí. Třídenní karta stojí € 49. V případě zájmu o tuto kartu kontaktujte turistickou kancelář pro podrobnější informace a ceny za kartu pro dlouhodobější pobyty.

Určitě jste zvědaví, co stojí za doporučení v této oblasti. Pokud chcete zažít dobrodružství v Bregenz, tak využijte jízdy na převozních člunech či trajektech přes Bodamské jezero. V létě si mohou milovníci vodních sportů pronajmout veslovací, pedálové či elektrické čluny, dále se zde nabízí možnost rybaření. Plavci si zde také přijdou na své, mohou plavat 27 kilometrů dlouhou trať podél pobřeží jezera nebo si zaplavat v přístavním bazénu na severním okraji města, který je místními nazýván “Mili“, protože původně to byl vojenský plavecký bazén.

Máte-li chuť se věnovat adrenalinovým sportům, tak kontaktujte Canyoning Team Vorarlberg (www.canyoning-team.com) a zorganizujte si možnost jízdy na raftu či kánoi, paragliding nebo dobrodružství na sněhu, určitě nebudete litovat. Další možností jsou dobrodružné výstupy na hory na Mt Pfander. Turisté mohou vylézt nahoru nebo se svézt Pfanderbahn lanovkou, která je vyveze na vrchol v šesti minutách. Otevřeno je denně od 9 hodin do 17 hodin za cenu € 9,80.

Okolí Bregenz je výborně uzpůsobeno pro cykloturistiku, jízdu na kolečkových bruslích nebo běh. Cyklisté se mohou vydat na 268 km dlouhou trať podél břehu jezera. Pokud vás zaujala možnost cyklistického výletu po Bodensee Radweg, tak se informujte o podrobnostech na www.bodensee-radweg.com. Hízda na horskch kolech je zde samozřejmě také možná do hor. Zajímavostí pro cyklisty obdivující ptáky je příležitost prozkoumat největší přírodní rezervaci v regionu – Rhine River Delta na 5000 akrech luk s více než 330 druhy ptáků, písečným plážemi a několika přestávkami na odpočinek a občerstvení.

MARTINSTURM

Martinsturm, nabízí nejen nádherný panoramatický výhled na horu, město a jezero, ale také hluboký pohled na historii města v rámci historické expozice města.

Zdroj: Shutterstock Autor: Angela Cini

Martinsturm a Martinova kaple

Martinsturm dluží svůj současný kolosální efekt nádherné barokní cibulové kopuli. Kaple sv. Martina se může pyšnit nádhernou freskovou výzdobu. Martinsturm sloužil jako strážce Bregenzu. Po staletí poskytovala tato věž hlídací službu, kdy byli varováni lidé ve městě před ohněm.

Fresky v Martinově kapli jsou jako bible pro ty, kteří neumí číst, vidíme výjevy mnoha svatých, jejichž legendy lidé tehdy dobře věděli. Vidíme vášnivý příběh o Ježíši a radosti Marie. Vidíme sv. Uršulu na výletě na Rýně. Vidíme poslední večeři, které se účastní apoštolové, Máří Magdalenu a svatého Pavla. Vidíme sen svatého Josefa. Na koni vidíme také tři rytířské svaté. St. George zabije draka, svatý Oswald, král Northumbrie, přivádí křesťanství do Anglie. Svatý Martin sdílí svůj kabát s žebrákem. Vidíme barevnou sérii obrazů, která nás vede zpět do světa středověkého muže.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button