Kam v RakouskuLetní dovolená v RakouskuVoralbersko

Alpy – Pfänder

Ať už jste se rozhodli pro pěší turistiku, prozkoumání parku divoké zvěře zastoupené typickou alpskou zvířenou nebo pobývání v jedné z restaurací, zatímco si užíváte výhled - váš den na Pfänder bude pro vás nezapomenutelným zážitkem.

Rakouské Alpy

Hora Pfänder (1064 m) se vypíná nad Bodamským jezerem v okrese Bregenz a nabízí všem jedinečný výhled na alpské vrcholy.

Za jasného počasí je výhled na Alpy Allgäuer a Lechtaler na východě přes Bregenzerwald, strmé vrcholy oblasti Arlberg a Silvretta, na Rätikon do švýcarských hor a na úpatí Černého lesa na západě. U vašich nohou leží Bodamské jezero, které je ohraničeno údolím Rýna a Horním Švábským horským městem.

Zdroj: Shutterstock Autor: Markus Zeller

ZÁŽITKY

1.) Pfänderbahn

Pro cyklisty je tato oblast perfektní pro tento druh sportu, protože jsou zde jednak špičkově udržovan cyklotrasy, ale také pro to, že mohou svá kola nechat vyvézt nahoru na horu Pfänder lanovkou. Lanovka má velkou kapacitu, může přepravovat 80 osob a v 6 minutách vás vyveze na vrchol z Bregenz. Lanovka jezdí každý den od 8.00 do 19.00 hod. Večerní výlety lanovkou jsou k dispozici na vyžádání za zvýhodněnou cenu. Provozní odpočinek: 5. až 30. listopadu 2018.

Zdroj: Shutterstock Autor: Vit Ali M

Do údolní stanice Pfänderbahn se dostanete během 5 minut chůze od lodního přístavu a 15 minut chůze od vlakového nádraží Bregenz. Parkování je k dispozici v údolní stanici a v parkovací garáži Pfänderbahn. Vlastní parkoviště se nachází na přilehlém náměstí Reichsstraße přímo u jezera.

2.) Pěší turistika

Na Pfänderu najdete dobře vyvinutou síť turistických a pěších stezek. Návštěvník má možnost vybrat si z mnoha krásných tras, od malých procházek až po celodenní výlety. Turistické stezky jsou dobře označené. Vezměte prosím na vědomí, že turistické stezky v horách mají někdy strmé svahy. Stezky nejsou v zimě udržovány.

3.) Cyklistika

Oblast Pfänder je oblíbenou turistickou oblastí pro cyklisty všech úrovní. Jízdní kola jsou přepravována Pfänderbahnem za cenu 3,60 EUR. Sjezdové motocykly nejsou Pfänderbahnem přepravovány.
TIP: Kola je možno přepravovat lanovkou zdarma, a to v době 8.00 – 10.00!

 

Zdroj: Shutterstock Autor: Vladislav Mikhailov

 

 

4.) Zima v Pfänderu

Pfänder má své zvláštní kouzlo i v zimě. Sportovně zaměření lidé mohou lyžovat a snowboardovat, sáňkovat i jít na túry. Zimní radovánky zahrnují „zastavení“ v útulném penzionu Pfänderdohle nebo návštěvu chaty Pfänderspitz.

 

 

5.) Alpy a Wildlife Park Pfänder

Otevřeno po celý rok během dne a vstupné je zdarma.

Zdroj: Shutterstock Autor: Alexandra Giese

Pro prohlídku Alpine Wildlife Park byste si měli vymezit nejméně půl hodiny. Prohlídka začíná u Berghaus Pfänder s oblíbenými atrakcemi pro děti: miniaturní kozy, králíci a prasátka. Hned vedle můžete sledovat stádo kamzíků, kteří si cvičí své lezecké dovednosti. O něco dál se setkáte s divokými kanci, muflony a jeleny. Nakonec navštívíte sviště. Ve svém rozsáhlém jeskynním systému hibernují od poloviny října do poloviny března. Okamžitě po dosažení horské stanice se můžete vrátit zpět a dopřát si občerstvení v Berghaus Pfänder.

 

GASTRONOMIE

1) Berghaus Pfänder
2) Gasthaus Pfänderdohle
3) Gasthaus Pfänderspitze

Restaurace celodenně nabízí tradiční rakouské jídlo a koláče. Můžete zde pořádat i malé oslavy narozenin a rodinné oslavy.
Tip: Tradiční Kässpätzlepartien na předobjednávku.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button