Kam v RakouskuLetní dovolená v RakouskuVoralbersko

Vorarlbersko – Vorarlberg Museum

Chcete-li se dozvědět fascinující informace o historii a životě lidí ve Vorarlbersku, tak toto muzeum nemůžete minout.

Voralberg Museum se nachází v okrese Bregenz.

Tato oblast je hojně navštěvovaná turisty pro možnost věnovat se zde vodním sportům a aktivitám jako jsou jízda na jachtě, windsurfing či cykloturistika.

Největším z jezer svou rozlohou v Rakousku je Bodamské jezero v okrese Bregenz.  Je dobré vědět, jaká jezera zvolit pro vaši budoucí dovolenou a toto jezero nikdy nezklame.

Návštěvu tohoto velmi známého jezera v Rakousku by si neměli nechat ujít nadšenci do vodních sportů a cyklisté pro typické nádherně udržované cyklostezky v Rakousku.

Patříte-li mezi příznivce a ochránce přírody, tak jistě využijete možnost strávit jedinečnou letní dovolenou v této oblasti.

Kromě cyklostezek zde je nesčetné množství turistických stezek, již zmíněných jezer na koupání i národních parků.

Největším evropským národním parkem je Hohe Tauern s unikátními druhy fauny a flóry.  Dalšími parky k vidění v této oblasti jsou Donau-Auen, Kalkalpen, Gesäuse a Neusiedler See – Seewinkel a Thaytal, který je nejmladším národním parkem Rakouska.

Národní rakouské parky jsou jako stvořené pro trávení volného času na letní dovolené v Rakousku.

Pokud stále váháte, zda zde strávit svou dovolenou, tak vás možná přesvědčí možnost pořádání jednodenních výletů do okolí Bodamského jezera, trávení volného času relaxací u jezera, projížďka po horských silnicích Vorarlberska nebo túry po horských pásmech rozprostírající se v okolí Bodensee.

Když budete v této kouzelné přírodě trávit svůj volný čas, tak se vám možná zachce zajít do nějakého muzea, a nejlepším je zde Vorarlberg Museum.

Architekti Bregenz Andreas Cukrowicz a Anton Nachbaur-Sturm získali v roce 2007 ocenění za rekonstrukci a novou výstavbu Vorarlberského muzea.

Úkol byl náročný: bylo zapotřebí integrovat uvedené staré okresní ředitelství do nové budovy. Architekti postavili šestipodlažní budovu pasivního domu s výstavní plochou 2400 m². Výrazným rysem Vorarlberského muzea jsou květiny vytvořené umělcem Manfredem A. Mayrou na fasádě domu.

Vorarlberg Museum má ve svých rozsáhlých sbírkách regionální cenné artefakty z Vorarlberska, kolekce se zaměřením na archeologii, historii a folklór Vorarlbergu. Jsou zde pořádány tematické výstavy, terénní programy pro návštěvníky. Muzeum se snaží navazovat spolupráci i s ostatními muzei, univerzitami a výzkumnými ústavy v tuzemsku i zahraničí.

Mapa ubytování Bregenz:Booking.com

Oficiální webové stránky Vorarlberg Museum.

Štítky
Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button
Close