Voralbersko

Vorarlbersko

Vorarlbersko

Vorarlbersko neboli Vorarlberg s 332 tisíci obyvatel a hlavním městem Bregenz je rakouskou nejzápadnější spolkovou zemí, což mělo dopad na život v této oblasti, která byla trošku separovaná od zbylých spolkových zemí Rakouska. Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že kulturně a ekonomicky směřuje Vorarlbersko ke Švýcarsku a jižnímu Německu, což má za následek náklady na živobytí vyšší než v ostatních oblastech Rakouska. Tato skutečnost se promítá do cen ubytování v Rakousku, tudíž turisté zaplatí v této spolkové zemi mnohem více ve srovnání s průměrem.

Hlavním turistickým cílem v letních měsících se stává Bodamské jezero (Bodensee)  v severozápadním okraji spolkové země, a město Bregenz – centrum turistického ruchu i kulturního života. Bregenz je známé pro konání Bregenz Festivalu, největší Vorarlberské kulturní události, konané každoročně (od roku 1946) od konce července do srpna představující všechny žánry od opery po muzikály na plovoucím jevišti přímo na Bodamském jezeře. Na západě je situována oblast Bregenzer Wald, atraktivní oblast malebných vesniček s možností procházek a odpočinkovou venkovskou atmosférou.

Veřejná doprava ve Vorarlbersku je extrémně dobře organizována a zároveň vás nebude stát mnoho s denním/týdenním lístkem (€ 8.50 / € 18.30) pokrývající železniční i autobusovou dopravu přes celou spolkovou zemi, které vycházejí rozhodně levněji než jednotlivě kupované lístky.

Jedním z nejhezčích míst v Rakousku v samém srdci oblasti Bregenz Wald je Damüls, nádherně vybudované lyžařské středisko pro zimní dovolenou v Rakousku a v letních měsících tato destinace nabízí ohromující vycházky mírumilovnou vlnící se krajinou venkova.

Které město je považováno ve Vorarlbersku za jedno z nejkrásnějších míst v Rakousku? Jedná se o město Feldkirch. Procházka přes středověké centrum tohoto města, místní obchůdky a posezení v kavárně si dozajista užijete plnými doušky.

Říká vám něco název Silvretta Hochalpenstrasse? Rakouská vysokohorská úchvatná alpská silnice na horský vrchol a druhá nejvýše položená dopravní tepna v Rakousku, na jejímž vrcholu můžete pozorovat zasněžené vrcholky Švýcarských Alp nebo se na chvíli zastavit a věnovat čas romantické procházce okolo dokonale čisté přehradní nádrže Silvretta na vaší cestě přes tyrolské hranice.

Velkolepým zážitkem pro odvážné a dobrodružné povahy je návštěva geologické podvodní cesty za zkamenělinami, jejichž stáří dosahuje miliony let. V kamenném jezeře Licca u Lechu s průvodcem a v neoprenu můžete jako potápěči proniknout do této geologicky zajímavé oblasti.

Bludenz si každoročně nenechají ujít milovníci čokolády. V polovině července se zde koná tradiční Milka čokoládový festival, který nabízí čokoládová pokušení nejenom pro děti, ale také dospělé.       

Pro milovníky lyžování a dalších zimních sportů je zde lyžařská oblast Ötztalských Alp mezi Pitztalem, Kaunertalem a Ötztalem. Velice oblíbené jsou zimní střediska Ischgl, Galtür, Södlen, Plangeross, St. Leonard im Pitztal, Arzl im Pitztal. Zajímavostí je, že z Mittelbergu vede podzemní lanovka Mittelbergferner až do výšky 2 840 m n.m., která je nejrychlejší lanovkou na celém světě, cesta trvá pouhých 8 minut! V cílové destinaci se nachází lákadlo pro turisty – Pitztalský ledovec. Nadšenci mohou lanovkou cestovat ještě dále, až do nadmořské výšky 3 440 m n.m., jedná se o nejvýše položené místo v Rakousku, které může být dosaženo lanovkou. V Pitztalu trénuje rakouský reprezentační tým.

Úchvatným zážitkem ve Vorarlbersku jsou také vodopády, např. vodopád Stuibenfall  v Ötztalu nebo vodopád Gries v nejhornější části říčky Pitztal u jezera Rifflsee.

Vorarlbersko je kouzelnou krajinou s překrásnou krajinou, horami, jezery, vodopády a kulturními eventy, které si milovníci relaxačních dovolených nemohou nechat ujít.

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button