BurgelandNakupování

Weinort Gols

Víno, víno a zase jenom víno! Komu zní tato slova nádherně a miluje víno bílé i červené, tak musí zajet do vinařské oblasti Gols, která se nachází v okrese Neusiedl am See (Sportplatzgasse 15, A-7122 Gols). Kdo víc toto místo ocení než ti, kteří hledají gastronomické zážitky.

Před příjezdem do tohoto vinicemi obklopeného místa je dobré vědět, kdy se konají košty vín či vinařské slavnosti. Pojďme si tedy říct podrobnosti.   

Zdroj: Shutterstock Autor: Peter Gudella

Golser Martiniloben – vinařská slavnost, tradičně se koná v listopadu, třídenní událost. Jedná se o pravděpodobně nejlepší příležitost objevit a ochutnat vína Golser v jejich složitosti. Více než 80 vinařů vás zve na otevření svých sklepních dveří. Ochutnáte chuť prvotřídních vín v jedinečném prostředí Golser vinných sklepů, prokonzultujete osobně s vinaři vše o jejich vynikajících vínech a strávíte víkend v srdci vinohradnictví v Burgenlandu. Čeká na vás bohatý program událostí: mnoho sklepů se stává galeriemi, jelikož mnoho umělců vystavuje své práce ve sklepech nebo v prezentačních místnostech vinných sklípků.

Weinfrühling Gols – vinařský festival, tradičně se koná v dubnu, třídenní slavnost. Degustace vína nejvyšší úrovně vás čeká v Golsu. Vybraná vína z asi 80 účastnících se vinic jsou připraveny na ochutnávku. Jsou vyhodnocena nejlepší vína této oblasti. V prezentaci se dozvíte zajímavá fakta o příslušných vinařích, vinicích a excelentních vínech z různých odrůd. Samozřejmostí je zakoupení vína domů. Perfektní příležitost prožít 3 dny v rakouském Burgenlandu se skleničkou vína, zpěvem a v příjemné společnosti

Weinkost Gols – tradičně ve druhé polovině června, jednodenní degustace nejlepších vín. Velmi známá slavnost, sjíždí se sem mnoho znalců vín. 

 V rámci těchto vinařských slavností můžete aktivně sportovat, oblast Neusiedl am See je vyhlášeným rájem všech sportovců. Jednak se mohou kromě vína těšit na procházky po vinicích s průvodem, věnovat se cyklistice po nesčetných cyklostezkách v této rekreační oblasti, jít na pěší turistiku či vodní sporty, které jsou zde velmi oblíbené. 

Zdroj: Shutterstock Autor: Alexander Reitter
Zdroj: Shutterstock Autor: Richard Semik

Pro ženy jsou zde úchvatné možnosti nakupování značkového zboží:

Nakupování Neusiedler am See

Můžete se také těšit na nákupy v Neusiedl am See, v Eisenstadtu nebo v Designer Outlet Parndorf, stejně jako ve Fashion Outlet Parndorf. Bez ohledu na to, zda si chcete přivézt suvenýr z vaší dovolené nebo jet přímo na nákupy.

Shopping in Eisenstadtzde si můžete zvolit z nakupování na pěší zóně, trhu, v nákupním centru nebo maloobchodním centru na periferii. Tip: V městské oblasti, např. z vlakového nádraží do centra města, lze využít městské taxi!

Shopping in FrauenkirchenFrauenkirchen je ekonomickým centrem Seewinkelu a představuje se jako mladé městečko s venkovským charakterem. Dobře vybavené obchody nabízí široký sortiment zboží a zdejší prodavačky se vyznačují přátelským přístupem k zákazníkům včetně poskytování rad. Pěší zóna vás zve k odpočinku a je používána také kluby jako zóna pro pořádání nejrůznějších kulturních akcí. Malý park Seewinkel (umístěný v srdci Seewinkelu) a maloobchodní nákupní park na okraji Frauenkirchenu jsou významnými nákupními centry.

 

Shopping in Neusiedl am SeeNeusiedl am See je pulzující centrum s bohatou nabídkou s více než 250 obchody, od módních prodejen až po dárky, šperky nebo zahradní centra. V Neusiedl am See najdete široký výběr maloobchodních prodejen. Po nákupu doporučujeme navštívit jednu z vynikajících restaurací tohoto místa, např. Kebapstand. Farmářský trh v Neusiedl am See se koná každý pátek od 9:30 do 13:30 od března do listopadu. Nakupovat na farmářském trhu znamená mít jistotu původu lahůdek, které jíte každý den. Získáte pouze výrobky, které byly vyrobeny s láskou a péčí. Od ovoce a zeleniny po džemy, ovocné džusy a likéry, oleje, vejce z volného výběhu, těstoviny, čerstvé maso, ryby a sýrové výrobky až po sezónní výzdobu a dárkové předměty. Bleší trh se zde koná každé první pondělí v měsíci. K dispozici je dostatek parkovacích míst v okolí centra a na trhu Neusiedl am See si můžete užít nákupní den naprosto perfektně, budete spokojeni.

Shopping im Mc Arthur Glen Designer Outlet Parndorf – Designer Outlet Parndorf nabízí jedinečný nákupní zážitek s velkým výběrem návrhářských značek. Ve  130 designových obchodech najdete vše, co potřebujete – od fascinující nabídky návrhářské módy, šperků a obuvi až po elegantní domácí zboží a trendy sportovní zboží. Kavárny a restaurace, dětská hřiště a bezplatné parkoviště umocňují nákupní zážitek. Najdete zde všechny vaše oblíbené značky jako Prada, Armani, Bally a Gucci či sportovní značky jako Nike a Adidas nebo zboží značek Guess, Diesel a Desigual o 30-70% levnější. Toto je určitě lákavá nabídka pro každého.

 Shopping in Fashion Outlet ParndorfFashion Outlet Parndorf nabízí více než 100 módních značek. Výběr je opravdu pestrý, pohybuje se od příležitostných modelů až po oblečení pro každodenní pohodlné nošení. Děti si zde vyberou špičkovou značkovou módní kolekci, se kterou se mohou pochlubit ostatním přátelům.

Mapa ubytování Neusiedler am See:


Booking.com

 

Číst dál

Podobné člnánky

Back to top button